W dniu dzisiejszym wystartowały V Długodystansowe Mistrzostwa Polski w klasie DELPHIA 24 OD APOTEX CUP. Regaty, w których biorą udział jachty tej klasy (z czteroosobową załogą), odbywają się na dziwnowskim akwenie po raz pierwszy. Rywalizacja, choć w założeniu podobna do szablonu znanego z klasy Laser czy Optimist, opiera się na dużo dłuższych wyścigach (trwających około 2-2,5 godziny), będąc jednocześnie nie mniej emocjonującą.

Jachty klasy DELPHIA są przy tym sporymi jednostkami, a na zwycięstwo w poszczególnych wyścigach składają się nie tylko dobre warunki wietrzne, ale też zgranie i doświadczenie załóg.
Na dziwnowskim akwenie możemy zobaczyć osiem jachtów, które w dniu dzisiejszym zaliczyły pierwsze dwa wyścigi. Klasyfikacja (nieoficjalna) po ich zakończeniu kształtuje się następująco (plik PDF): Delphia_1

Jutro są w planie trzy kolejne, natomiast na niedzielę (ostatni dzień regat) jest przewidziany jeden wyścig. Łącznie w planie jest sześć wyścigów.

Zapraszamy do obejrzenia (dziękujemy za udostępnienie) galerii zdjęć autorstwa Bartosza Modelskiego:
V Długodystansowe Mistrzostwa Polski klasy DELPHIA 24 OD APOTEX CUP – Dzień 1

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*