Pierwsze w historii Gminy Dziwnowa regaty w klasie Delphia 24 OD zakończone. W V długodystansowych Mistrzostwach Polski – Apotex Cup, udział wzięło łącznie osiem jachtów, które na dziwnowskim akwenie rywalizowały od piątku. Co ważne – sprzyjające warunki wietrzne pozwoliły rozegrać wszystkie (sześć) zaplanowanych wyścigów. Dzięki temu, końcowe wyniki mogły oddać rzeczywiste przygotowanie załóg, będąc przy tym bardzo obiektywnymi.
Godne podkreślenia jest również to, że cała rywalizacja odbywała się w sympatycznej, żeglarskiej atmosferze
i nawet kilka protestów (w sumie trzy przez trzy dni regat), które były rozpatrywane przez zespół sędziowski, udało się rozwiązać w polubowny sposób.

Koordynujący całe regaty – Piotr Kowalewski – dziękując za sportową walkę i sympatyczny klimat całych zawodów, podkreślił, że rywalizacja stała na wysokim poziomie. Wyraził przy tym nadzieję, że klasa Delphia 24 OD jeszcze się w Dziwnowie pojawi. Będziemy o tym rozmawiali z burmistrzem. Pewnie już niedługo. Warunki dla tej klasy są tutaj bardzo dobre, organizacja regat bez wątpienia zasługuje na wyróżnienie – powiedział.
Zaś Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak – gratulując zwycięzcom, dodał: Bardzo się cieszę z tego, że klasa Delphia 24 OD, pojawiła się na dziwnowskich wodach. To znacząca odmiana, bowiem po klasie Laser i Optimist, na naszym akwenie pojawiły się bardzo efektowne, a nie widywane wcześniej jachty. Gratulując zwycięzcom, chcę jednocześnie podziękować wszystkim załogom za sportową walkę i … być może do zobaczenia w przyszłości.

Zwycięzcami regat i jednocześnie Mistrzami Polski w długodystansowych regatach klasy Delphia 24 OD, została załoga jachtu CELLFAST, ze sternikiem Piotrem Kędziorą. Poza nim w skład mistrzowskiej załogi wchodzili: Andrzej Słabik, Maciej Wilanowski, Bolesław Płachecki.
Na drugim miejscu uplasowała się załoga jachtu GTJ z załogą: Michał Jabłoński (sternik), Tomasz Jabłoński, Mateusz Błoński, Marta Bielinowicz.
Trzecie miejsce na podium wywalczyła załoga jachtu INDYGO w składzie: Piotr Kowalewski (sternik), Rafał Trzciński, Dominik Rosiński, Aleksander Pisowacki.

Szczegółowe zestawienie każdego z wyścigów i łączna klasyfikacja obejmująca wszystkie załogi, znajduje się w linku (plik PDF): Wyniki_Koncowe
Galeria zdjęć z trzeciego, finałowego dnia zawodów (autorstwa Bartosza Modelskiego) znajduje się w linku:
V Długodystansowe Mistrzostwa Polski klasy DELPHIA 24 OD APOTEX CUP – Dzień 3

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*