Burmistrz Dziwnowa

Picture

Drodzy żeglarze

jestem bardzo zadowolony z faktu, iż tego lata będziemy mogli Was gościć w naszym nadmorskim mieście. Dziwnów ma wręcz wymarzone warunki do uprawiania sportów wodnych, a tych związanych z żeglarstwem w szczególności. Akweny morskie, cieśnina Dziwna czy wody pobliskiej zatoki Wrzosowskiej i zalewu Kamieńskiego sprawiają, że można tu rozgrywać nie tylko zawody w światowym czy europejskim wymiarze, ale też aktywnie wypoczywać. Cieszymy się, że wyjątkowość położenia Dziwnowa oraz systematyczna rozbudowa infrastruktury żeglarskiej znalazły uznanie w oczach światowych i europejskich federacji żeglarskich. Przyznanie nam organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata w klasie Optimist czy ubiegłorocznych w klasie Laser Radial, traktujemy jako wyróżnienie ale też wyzwanie, które powoduje, że ten rok, podobnie jak miniony, jest dla nas szczególny.

Dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczne mistrzostwa miały jak najwyższy poziom sportowy oraz aby ich organizacja stanowiła wzór do naśladowania dla innych. Mamy jednocześnie nadzieję, że wszystkim uczestnikom zawodów i sympatykom sportów żeglarskich dostarczymy niezapomnianych wrażeń, a w ich pamięci pozostanie nie tylko rywalizacja na poziomie sportowym, ale też nasze miasto z całym otaczającym je regionem.
Tym samym chciałbym, w imieniu mieszkańców Dziwnowa, zaprosić do udziału w zawodach, uczestnikom już teraz życzyć sukcesów i jak najwyższych lokat, a wszystkim kibicom i turystom jak najmilszych doświadczeń związanych z obecnością w naszym mieście.
Serdecznie zapraszam. Latem obieramy ster na Dziwnów.

Z najlepszymi pozdrowieniami
Grzegorz Jóźwiak
Burmistrz Dziwnowa

[photo_pretty width=”150″ height=”100″]http://www.dziwnow4sailing.org/images/home-1.jpg[/photo_pretty] [photo_pretty width=”150″ height=”100″]http://www.dziwnow4sailing.org/images/home-2.jpg[/photo_pretty] [photo_pretty width=”150″ height=”100″]http://www.dziwnow4sailing.org/images/Plaza.jpg[/photo_pretty]
[photo_pretty width=”150″ height=”100″]http://www.dziwnow4sailing.org/images/Most.jpg[/photo_pretty] [photo_pretty width=”150″ height=”100″]http://www.dziwnow4sailing.org/images/Droga.jpg[/photo_pretty]