Otwarcie biura regat, rejestracja zawodników i pierwsze treningi na akwenie zawodów, rozpoczęły żeglarską rywalizację w ramach „Dziwnów Cup 2015”. Trwające do niedzieli regaty są rozgrywane w klasie Laser 4.7, a swój udział potwierdziło blisko 100 zawodników. Dla części przyjezdnych nie jest to pierwsze spotkanie z Dziwnowem.
Ubiegłoroczna rywalizacja w ramach cyklu „Europa Cup”, czy następujących tuż po nich Mistrzostwach Świata w klasie Laser Radial, przybliżyły nasze miasto żeglarskiemu środowisku. Dzięki temu Dziwnów zaistniał na żeglarskiej mapie Polski i stał się znany także poza granicami kraju. Okazji do zobaczenia żeglarzy będzie w tym roku rekordowo wiele, ale o tym napiszemy w jednym z kolejnych komunikatów.

Tymczasem, mając nadzieję na emocjonującą rywalizację, życzymy wszystkim startującym jutro zawodnikom odpowiedniego wiatru i jak najwyższych lokat. Powodzenia.

PROGRAM REGAT:

08.05 piątek
– godz. 8:00 – 9:00 zgłoszenia;
– godz. 10:30 odprawa z SG regat;
– godz. 11:55 sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia;

09.05 sobota
– godz. 10:55 sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia;

10.05 niedziela
– godz.10:25 sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia;
– godz. 16:00 planowane zakończenie regat.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*