Za nami pierwsze wyścigi w regatach o Puchar Dziwnowa, które są jednocześnie III eliminacją do Mistrzostw Świata i Europy. Przypomnijmy – to m.in. wyniki z dziwnowskiej rywalizacji zadecydują o tym, który z młodych żeglarzy wejdzie w skład kadry narodowej. Stawką jest udział w Mistrzostwach Świata (Tajlandia) oraz Mistrzostwach Europy (Bułgaria).
Na starcie regat w Dziwnowie stanęło łącznie 160 zawodniczek i zawodników, w tym liczna reprezentacja z Czech i Litwy. Swoich reprezentantów wystawiła także Irlandia oraz Białoruś.

W tych kadrach również trwa sportowa walka o premiowane mistrzowską nominacją miejsca. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę, wtedy bowiem regaty dobiegną końca i obok zwycięzców rywalizacji o Puchar Dziwnowa, poznamy także skład reprezentacji na obie mistrzowskie imprezy.

Dzisiejsze wyścigi, z racji silnego wiatru, musiały zostać przeniesione z morskiego akwenu na Zalew Kamieński, który pełni rolę rezerwową. Efektem tego był bardzo malowniczy i niespotykany na cieśninie widok, bowiem aby dostać się na wody zalewu, jachty musiały pokonać całą jej długość.

Wyścigi przebiegły sprawie, choć pierwsze dwa biegi pod względem wiatru były dość umiarkowane.
Za to w kolejnych dwóch „dmuchnęło” już solidniej i Ci z młodych żeglarzy, którzy lubią nieco większą falę, nie mogli narzekać.

Wyniki po pierwszych trzech wyścigach znajdują się w poniższym linku:
Wyniki po pierwszym dniu
Galeria zdjęć z pierwszego dnia wyścigów, znajduje się poniżej:
DZIWNÓW CUP – CZWARTEK, 01.06.2017

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*