W dniu wczorajszym (tj. 22 lipca) do dziwnowskiej Przystani Sezonowej zawinęły jachty, biorące udział w 54 Etapowych Regatach Turystycznych. Wizyta w Dziwnowie była zwieńczeniem II etapu regat, którego trasa wiodła do Dziwnowa ze Świnoujścia. Jak mówiła komandor regat – p. Izabella Kidacka, wiatr na tym odcinku nie rozpieszczał, co spowodowało, że stawka jachtów dość mocno się rozciągnęła. Tym samym podsumowanie etapu i wręczenie pucharów, odbyło się przez to nieco później niż pierwotnie planowano.
Szczegółowe wyniki znajdują się poniżej. Pamiątkowe puchary wręczał zwycięzcom w poszczególnych kategoriach, z-ca burmistrza Dziwnowa, p. Łukasz Dzioch.

Dzisiaj kolejny etap regat, który zostanie rozegrany na Zalewie Kamieńskim. Natomiast jutro uczestnicy zawodów ponownie wracają do Świnoujścia, by w środę przepłynąć do Wolina. Stamtąd do Trzebieży, następnie do Stepnicy, a całość kończy etap do Szczecina. Tam też 28 lipca będzie miało miejsca zakończenie i podsumowanie regat.
Szczegółowy plan kolejnych etapów znajduje się w pliku (PDF): 54 ERT Plakat 29.06.2018
Zapraszamy także do udziału w II Konkursie Piosenki Żeglarskiej „Szanty Fan”. Szczegóły znajdują się załączonym linku: Plakat A2 Szanty