Energa Sailing Cup w Dziwnowie po raz pierwszy na morzu !!! Już po raz trzeci w tym roku ponad 100 najlepszych młodych żeglarzy w kraju podejmie walkę o punkty klasyfikacji generalnej Energa Sailing Cup. Regaty o Puchar Dziwnowa to stały punkt w kalendarzu klasy Optimist. W tym roku rywalizacja po raz pierwszy przeniesie się z Zatoki Kamieńskiej na wody Bałtyku.
Dziwnów to miejsce dobrze znane żeglarzom ścigającym się w najmniejszej z klas. W ubiegłym roku oprócz regat z cyklu Energa Sailing Cup miasto było również gospodarzem Mistrzostw Świata klasy Optimist. Rozpoczynające się w piątek zawody o Puchar Dziwnowa będą niezwykle ważne z punktu widzenia młodych żeglarzy, aspirujących do krajowej czołówki. Będą oni walczyć nie tylko o punkty klasyfikacji generalnej Energa Sailing Cup ale również o kwalifikację na Mistrzostwa Europy i Świata w klasie Optimist.

P_15

Regaty z cyklu Energa Sailing Cup to dla nastoletnich żeglarzy świetna okazja do zmierzenia się z krajową czołówką i szansa na zdobycie stypendium pomagającego kontynuować sportową karierę – mówi Maciej Szafran, Trener Główny ds. Rozwoju i Upowszechniania Żeglarstwa PZŻ. W tym roku w Dziwnowie po raz pierwszy będziemy ścigać się na morzu a stawka jest naprawdę wysoka. Zapowiada się więc na pełne emocji sportowe widowisko – dodaje.

Zawody w Dziwnowie wyznaczają półmetek rywalizacji o awans do finału Energa Sailing Cup, który zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu lipca w Sopocie. Udział w nim weźmie 40 zawodniczek i zawodników, którzy zgromadzą najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej cyklu. Najlepsi zdobędą stypendia na zakup sprzętu sportowego oraz dołączą do Energa Sailing Junior Team, czyli grupy młodych żeglarzy, objętych trzyletnim programem rozwoju sportowych talentów.

S_5

W przeciągu czterech lat, od których rozgrywany jest Energa Sailing Cup, cykl ten stał się ważnym punktem w żeglarskim kalendarzu a na starcie każdych regat gromadzi najlepszych zawodników w kraju – mówi Maciej Ruwiński z Grupy Energa. Uważamy to za wspólny sukces nasz i Polskiego Związku Żeglarskiego, który pomaga nam realizować nadrzędny cel, jakim jest popularyzacja żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży. Chcemy, żeby jak najwięcej młodych ludzi poszło w ślady niewiele od siebie starszych, którzy już teraz odnoszą zwycięstwa nawet na poziomie międzynarodowym – dodaje.

Sportowych emocji nie zabraknie również na lądzie, gdzie pojawi się żeglarskie miasteczko Energa Sailing. Będzie można w nim z bliska przyjrzeć się łodzi klasy Optimist, nauczyć się wiązać węzły czy też wziąć udział w ogólnorozwojowych grach i zabawach. Ponadto, dzięki finansowemu wsparciu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki grupa 180 dzieci ze szkoły podstawowej w Dziwnowie weźmie udział w warsztatach żeglarskich. Wszystko to od piątku, 3 czerwca do niedzieli w Porcie Jachtowym przy ul. Żeromskiego 30 w Dziwnowie. Wstęp i udział w przygotowanych atrakcjach jest bezpłatny.

S_6

Więcej informacji:
Energa Sailing jest częścią Energa Sport – projektu Grupy Energa, adresowanego do dzieci i młodzieży szkolnej, związanego z programem społecznej odpowiedzialności biznesu Energa dla Ciebie. Jego celem jest popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz odkrywanie sportowych talentów poprzez cykl szkoleń i zawodów sportowych w dyscyplinach: koszykówka (Energa Basket Cup), lekkoatletyka (Energa Athletic Cup), i żeglarstwo (Energa Sailing).

Grupa Energa to niezawodny i wiarygodny partner, świadomy znaczenia rozwoju młodych ludzi dla poprawy jakości życia społecznego i gospodarczego. Połączenie społecznej odpowiedzialności biznesu i promocji sportu stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnej rzeczywistości, w której praca, konsekwencja i rywalizacja w duchu fair play stanowią o sukcesie tak jednostek, jak i całych zbiorowości. Poprzez regularnie i konsekwentnie realizowane projekty o charakterze sportowym, idea ta dociera do coraz większych grup młodzieży. Energa Sport to energia na dobry start.

Tekst: Biuro Prasowe Energa Sailing

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*