W minioną niedzielę zakończyły się trzecie eliminacje z cyklu imprez Energa Sailing Cup, będące jednocześnie ostatnią eliminacją krajową do mistrzostw świata i Europy dla zawodników klasy Optimist.
Stawka była niezwykle wysoka a rywalizacja zacięta aż do ostatniego wyścigu. Wody Bałtyku na terenie Pomorza Zachodniego, u wybrzeży Dziwnowa, po raz kolejny okazały się bardzo dobrym akwenem do żeglowania. W regatach wzięło udział 138 zawodniczek i zawodników z czterech krajów: Polski, Czech, Białorusi oraz Irlandii. Tradycyjna Polska gościnność panowała wszędzie, z wyjątkiem mety wyścigów, na której prym wiedli nasi reprezentanci.

N_4

Regaty zakończyły się, trofea oraz nominacje do reprezentacji Polski zostały przydzielone według zasług. W klasyfikacji generalnej regat zostało wyróżnionych i nagrodzonych 10. najlepszych uczestników regat, ponadto 6. najlepiej żeglujących dziewcząt. Liderem rywalziacji był Sławomir Kapałka z YKP Gdynia, jednak to Patryk Kosmalski z CHKŻ Chojnice okazał się ich „czarnym koniem”, wychodząc ostatecznie na prowadzenie regat. Organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, z zamówieniem dobrej pogody i zapewnieniem „żeglarskich warunków” włącznie.

N_8

Podobnie jak każdy przystanek regat z cyklu Energa Sailing Cup była to impreza na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym. Jesteśmy za półmetkiem walki o start w Wielkim Finale Energa Sailing w Sopocie i znamy nazwiska naszych reprezentantów na główne imprezy międzynarodowe w 2016 roku. Plan został zrealizowany w 100%, a ponadto nasze otwarte warsztaty edukacji żeglarskiej spotkały się z ogromnym uznaniem dzieci i rodziców – w tym miejscu należy podkreślić jak wiele znaczy dla Polskiego Związku Żeglarskiego współpraca z Grupą Energa oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki – podsumowuje Maciej Szafran, Trener Główny ds. Rozwoju i Upowszechniania Żeglarstwa, koordynator programu Energa Sailing z ramienia PZŻ. Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist oraz gmina Dziwnów wykazali się najwyższym stopniem zaangażowania, taka postawa oraz dobra współpraca bardzo cieszy – podkreśla z satysfakcją.

N_6

Klasyfikacja generalna prezentuje się następująco:

Patryk Kosmalski – CHKŻ CHOJNICE
Gabriela Czapska – KS SPÓJNIA WARSZAWA
Filip Miłoszewski – UKS BARNIM GOLENIÓW
Filip Szmit – MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO
Jakub Gołębiowski – SSW MOS IŁAWA
Sławomir Kapałka – YKP GDYNIA
Igor Kuczys – MKŻ ARKA GDYNIA
Pola Dzik – YKP GDYNIA
Mateusz Grzempa – CHKŻ CHOJNICE
Marcel Misiaszek – UKS BARNIM GOLENIÓW

N_7

Najlepsze dziewczęta:

Gabriela Czapska – KS SPÓJNIA WARSZAWA
Pola Dzik – YKP GDYNIA
Laura Szulc – CHKŻ CHOJNICE
Weronika Jaroszek – MKŻ OPTI
Zofia Korsak – MKS DWÓJKA WARSZAWA
Klara Sobczak – MKS DWÓJKA WARSZAWA

N_5

Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata:

Patryk Kosmalski
Sławomir Kapałka
Jakub Gołębiowski
Filip Szmit
Gustaw Miciński

N_9

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy:

Gabriela Czapska
Pola Dzik
Zofia Korsak
Filip Miłoszewski
Kamil Manowiecki
Igor Kuczys
Mateusz Grzempa
Marcel Misiaszek

Tekst: Biuro Prasowe Energa Sailing Cup.


Pełne wyniki regat można znaleźć w linku: Energa Cup Oficjalne Wyniki
Nad ich opracowaniem oraz nad bieżącym relacjonowaniem rywalizacji z akwenu, czuwała firma SailingNet: www.sailingnet.pl

Galerie zdjęć z portu oraz akwenu można znaleźć na stronie: https://dziwnow4sailing.org/foto/

A kolejne regaty już za miesiąc. Tym razem będzie to trzecia odsłona rywalizacji w ramach Pucharu Europy w klasie Laser.
Już teraz serdecznie zapraszamy :-).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*