Wyniki 2016

Wyniki
Lista startowa
Grupy

Aktualną sytuację na akwenie regat można śledzić tutaj: www.news.sailingnet.pl

Dodatkowe informacje dotyczące przebiegu regat są tutaj: www.sailingnet.pl

Zapraszamy też na nasz profil FB/dziwnow4sailing

Wyniki po trzecim (finałowym) dniu regat można znaleźć w linku: Energa Cup Oficjalne Wyniki

Szczegółowe podsumowanie regat można znaleźć w linku:
https://dziwnow4sailing.org/energa-sailing-cup-podsumowanie/

N_4

Galerie zdjęć z akwenu regat autorstwa Jacka Kwiatkowskiego znajdują się w linkach:

https://dziwnow4sailing.org/photo/energa-sailing-akwen-bis/
https://dziwnow4sailing.org/photo/energa-sailing-akwen/

Autor: Jacek Kwiatkowski

Regaty Energa Sailing Cup – Puchar Dziwnowa (będące jednocześnie trzecimi eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy w klasie Optimiast – grupa A) to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez regatowych tego lata w Dziwnowie. W odróżnieniu od roku minionego, kiedy Energa Sailing Cup były rozgrywane w Dziwnowie po raz pierwszy (na wodach Zatoki Kamieńskiej), tym razem rywalizacja będzie miała miejsce już na akwenie morskim.
Główną bazą regatową będzie Port Jachtowy położony przy ulicy Żeromskiego 30, który dla wielu zawodników klasy Optimist (a także klasy Laser), jest już miejscem doskonale znanym. Stąd bowiem startowali młodzi żeglarze w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata klasy Optimist, tutaj także odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski PSKO (wrzesień 2015) czy będące pierwszym dużym doświadczeniem regatowym (dla gminy Dziwnów) – Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial z roku 2014.

DSC05523

Mamy nadzieję, że czerwcowe regaty, poza wysokim poziomem sportowym, dostarczą też szeregu innych pozytywnych emocji. Wiemy, że każde takie wydarzenie, to doskonała okazja do integracji środowiska, poznania nowych osób i nawiązania wielu ciekawych relacji. Dziwnowski akwen jest przy tym (w opinii żeglarzy) doskonałym miejscem do rozgrywania regat (i żeglowania). Wiatru generalnie „nie brakuje” (choć „cichsze” dni także się zdarzają), woda zaś zalicza się do najcieplejszych na Bałtyku. Liczymy zatem na właściwą dla rywalizacji pogodę oraz liczne grono zawodników, zapewniając miłą, sympatyczną atmosferę i ciekawe nagrody.

DSC_0064

Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy do udziału i odwiedzin w naszej gminie, która poza obszarem żeglarskim, oferuje też szereg innych ciekawych atrakcji. Życzymy już teraz wszystkim planującym start jak najlepszych wyników i … do zobaczenia na miejscu, a ster … oczywiście na Dziwnów.
Regaty są rozgrywane w dniach 03-05.06.2016 w Dziwnowie.
Zgłoszenia online do regat: http://www.psko.pl/event/energa-sailing-cup-puchar-dziwnowa/

Zawiadomienie o regatach jest do pobrania tutaj: ZoR-Energa-Sailing-Cup-2016

Zapraszamy również do obejrzenia filmu, który dotyczy co prawda Mistrzostw Świata w klasie Optimist (z roku 2015), stanowi jednak przy okazji żeglarską wizytówkę Dziwnowa.

W ramach regat prowadzone będą też Warsztaty Edukacji Żeglarskiej – Energa Sailing. Są one realizowane przez Polski Związek Żeglarski przy wsparciu MSiT. Zajęcia odbywać się będą w piątek, sobotę i niedzielę (3-5.06) w godzinach 10 – 16 w Porcie Jachtowym Dziwnów, ul. Żeromskiego 30 w Dziwnowie (przy namiocie Polskiego Związku Żeglarskiego).
Zapraszamy wszystkich chętnych !
Na zajęcia dzieci powinny zabrać ze sobą: ciepły sportowy strój i butelkę wody, gdyż będziemy spędzać czas aktywnie na lądzie oraz na wodzie (dla chętnych).
KONTAKT: tel. 502-936-430 lub 504 687 143

Więcej informacji na miejscu regat oraz na stronie www.edu.energasailing.pl

PREV_Plakat - Dziwnow

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*