Regaty w cyklu Pucharu Europy (klasa Laser) zakończone. Blisko trzydniowe zmagania na dziwnowskim (morskim) akwenie stały pod znakiem zmiennej pogody.
Pierwszego dnia wiatr był za mocny, co skutkowało odwołaniem wyścigów, zaś w sobotę udało się rozegrać ledwie połowę z planowanych czterech (w klasie 4.7 przeprowadzono tylko jeden wyścig). Tym razem wiatr był za słaby. Podobnie było w niedzielę (czyli ostatniego dnia rywalizacji) i znów najbardziej poszkodowaną grupą zawodników byli startujący w kategorii 4.7, bowiem ich wyścig z powodu zanikającego wiatru został przerwany. W klasie Radial i Standard udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig, co łącznie dało (przez całe regaty) trzy wyścigi wchodzące do klasyfikacji generalnej.
Minione zawody pokazały, że pomimo najlepszych chęci i dość złożonego przygotowania organizacyjnego, przy rozgrywaniu regat wszystko zależy od pogody, która decyduje o tym jaki finalnie kształt mają żeglarskie zmagania. O ile roku temu wiatr zarówno podczas tych samych zawodów jak i późniejszych regat mistrzowskich (w klasie Laser Radial) generalnie nie zawiódł, o tyle teraz to on „rozdawał karty” na akwenie.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, iż w czasie sierpniowo/wrześniowych regat w klasie Optimist, pogoda okaże się dużo bardziej łaskawa i pozwoli na sprawne przeprowadzenie wszystkich planowanych wyścigów. Poniżej prezentujemy listy (pliki PDF) z wynikami i nagrodzonych podczas dziwnowskich regat, rozgrywanych w klasie Laser w ramach cyklu Pucharu Europy 2015, Dziwnów 10-12.07.2015:

Wyniki 4_7

Wyniki Masters

Wyniki Radial

Wyniki Standard

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*