Drodzy Żeglarze,

już w tym tygodniu do Dziwnowa ponownie zawita żeglarska klasa Laser. Planowane na 10-12.07.2015 regaty będą się odbywały w ramach cyklu Europa Cup, w którym rywalizacja rozpoczęła się lutowymi zawodami w Hiszpanii, zakończy zaś listopadowymi w Chorwacji. Regaty w Dziwnowie są jedynymi, które są organizowane w ramach tego cyklu na terenie Polski.

Na dzisiaj zarejestrowanych do udziału jest już przeszło 120 żeglarzy, reprezentujących 17 krajów. Rywalizacja będzie prowadzona w pięciu głównych kategoriach i piętnastu grupach uzależnionych wiekiem, płcią oraz klasą jachtu. Bazą regat będzie Port Jachtowy przy ulicy Żeromskiego 30.
Zmagania zawodników na dziwnowskim (morskim) akwenie będzie można śledzić każdego dnia regat (odpowiednio: piątek, sobota, niedziela) z plaży (wyjście na przedłużeniu ulicy Reymonta). Osoby zainteresowane obserwacją konkretnych żeglarzy powinny zabrać z sobą lornetki. Ceremonia zakończenia zawodów będzie miała miejsce w niedzielę (12.07.2015) na terenie Portu Jachtowego (ul. Żeromskiego 30) w godzinach popołudniowych.

Wartym odnotowanie jest fakt, iż w roku minionym klasa Laser zawitała do Dziwnowa po raz pierwszy w międzynarodowej obsadzie właśnie na regaty Europa Cup, a następnie przeciągnęła tłumy kibiców podczas Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial. Mamy nadzieję, iż tegoroczna odsłona regat w ramach Pucharu Europy przyniesie nie mniejsze emocje, a widok z dziwnowskiej plaży ponownie przesłoni przeszło setka białych żagli.
Bieżące informacje na temat wszystkich regatowych wydarzeń będzie można znaleźć na oficjalnej stronie regat (i innych wydarzeń żeglarskich w Dziwnowie): www.dziwnow4sailing.org oraz na profilu FB/dziwnow4sailing.

Poniżej prezentujemy film, stanowiący podsumowanie ubiegłorocznych regat mistrzowskich. Mamy nadzieję, iż zachęci on kolejnych kibiców do oglądania regat, a osoby dopiero wchodzące w świat żeglarstwa, skłoni do odwiedzin Portu Jachtowego i przyjrzeniu się tej wyjątkowej dyscyplinie sportu. Zapraszamy 🙂

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*