Laser Europa Cup 2018 – Dzień 3

Regaty cyklu Laser Europa Cup zakończone. Mająca miejsce wczorajszego południa ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień, zwieńczyła trzy dni intensywnej rywalizacji, która z powodzeniem była prowadzona na dziwnowskim akwenie. Dopisała pogoda i wiatr, co przełożyło się na planowe rozegranie wszystkich wyścigów. Dzięki temu końcowe wyniki były obiektywne i odzwierciedlały realną formę każdego z zawodników.
Godne uwagi jest również to, że przez całe regaty nie pojawił się ani jeden protest, co może świadczyć o wysokim poziomie sportowej rywalizacji.

Przypomnijmy, w regatach wzięło udział łącznie 106 zawodników z 11 krajów. Rozegrano osiem wyścigów (trzy w sobotę i niedzielę, dwa w poniedziałek).
Poniżej prezentujemy końcowe (oficjalne) wyniki (pliki PDF):

WYNIKI  KOŃCOWE LASER STANDARD_FINAL

WYNIKI KOŃCOWE LASER RADIAL_FINAL

WYNIKI KOŃCOWE LASER 47_FINAL

Kolejne spotkanie z żeglarską klasą Laser za rok. Tym jednak razem będą to już Mistrzostwa Europy, które są zaplanowane na sierpień. Bez wątpienia będzie to wyjątkowe wydarzenie, a informować o nim i o stanie przygotowań, będziemy już od jesieni. Już teraz serdecznie zapraszamy i do zobaczenia za rok :-).

Galeria zdjęć z finałowego (trzeciego) dnia regat (autorstwa Joanny Burdziej), znajduje się w linku:
LASER EUROPA CUP POLAND, Dzień 3

Zdjęcia z ceremonii wręczenia nagród znajdują się poniżej. Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować sponsorom, instytucjom oraz osobom prywatnym za wsparcie regat.

Laser Europa Cup 2018 – Dzień 2

Drugi dzień regat dobiegł końca i co szczególnie istotne – udało się rozegrać komplet zaplanowanych na dzisiaj wyścigów (trzy). Łącznie z wczorajszymi, każdy (prawie) z żeglarzy ma już ich na koncie sześć.
A trzeba wiedzieć, że dzisiejsze warunki pogodowe przypominały nieco te z wczoraj. Wiało dość silnie, choć w miarę upływu dnia prędkość wiatru systematycznie spadała. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu emocjonujących zawodów, które – co również jest godne podkreślenia – odbywają się w bardzo sportowej atmosferze. Przez dwa dni rywalizacji nie został zgłoszony żaden protest, nie było również karnych rund :-).

Pragniemy również dodać, że dzisiaj do stawki zawodników dołączył żeglarz z Trynidadu i Tobago. Tym samym w dziwnowskich regatach biorą udział reprezentanci 11 krajów. Na jutro, tj. trzeci i ostatni dzień zawodów, są planowane dwa wyścigi. Niestety, zapowiadana na poniedziałek pogoda, choć słoneczna i ciepła (ponad 25 stopni), nie rokuje dobrym wiatrem.
Mimo to mamy nadzieję, że coś się zmieni i finałowy dzień regat zakończy się po ósmym wyścigu :-).

Wyniki (nieoficjalne) z drugiego dnia regat, prezentujemy w poniższych linkach (pliki PDF). Zawierają one łączne zestawienie wszystkich sześciu wyścigów.

WYNIKI LASER_47_6Rresults

WYNIKI LASER_RADIAL_6Rresults

WYNIKI LASER_STANDARD_6Rresults

Galeria zdjęć z akwenu, autorstwa Joanny Burdziej znajduje się w poniższym linku:
LASER EUROPA CUP POLAND, Dziwnów 11-13.08.2018 – DZIEŃ 2

Laser Europa Cup 2018 – Dzień 1

Za nami pierwszy dzień rywalizacji. Z dużą satysfakcją informujemy, iż udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi (w planie na dzisiaj były trzy). Pogoda dopisała, wiatr … aż za bardzo. Było wietrznie, fale dochodziły do 2 metrów wysokości, ale jak podkreślali trenerzy i zawodnicy – tak powinna wyglądać prawdziwa rywalizacja.
Było emocjonująco i efektowanie, a do tego każdy z zawodników mógł wykorzystać nabyte umiejętności.

W planie na jutro są również trzy wyścigi, pogoda zbliżona do dzisiejszej, choć wiatr ma nieco zelżeć. Konkrety będę znane jutro przed wyścigami. Tymczasem publikujemy dzisiejsze wyniki (pliki PDF) oraz galerią zdjęć z akwenu (i portu) autorstwa Artura Burdzieja.

WYNIKI Laser_47

WYNIKI Laser_RADIAL

WYNIKI Laser_STANDARD


Galeria zdjęć z pierwszego dnia: LASER EUROPA CUP POLAND, Dziwnów 11-13.08.2018 – DZIEŃ 1

Laser Europa Cup 2018 – Rejestracja

Regaty rozpoczęte. Po wczorajszej i dzisiejszej rejestracji do udziału w zawodach zgłosiło się łącznie 106 zawodników z 10 krajów (kilku dodatkowych ma się zarejestrować jeszcze dzisiaj). Na dziwnowskim akwenie będą z sobą rywalizowały zawodniczki i zawodnicy z Białorusi, Kanady, Czech, Estonii, Niemiec, Holandii, Polski, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ukrainy. Zawody planowo mają potrwać do poniedziałku.

Pogoda na dzisiaj, czyli pierwszy dzień regat zapowiada się obiecująco. Mamy nadzieję, że uda się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. Wszystkim startującym życzymy osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Życzymy powodzenia :-).

Laser Europa Cup Poland 2018

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się na dziwnowskim (morskim) akwenie, regaty cyklu Europa Cup w klasie Laser (4.7, Radial, Standard). Rywalizacja będzie prowadzona przez trzy dni (od 11 do 13 sierpnia, tj. od soboty do poniedziałku), a główną bazą zawodów będzie rozbudowany jeszcze przed sezonem letnim, dziwnowski Port Jachtowy (położony przy ulicy Żeromskiego 30).
Szczegółowe informacje na temat rejestracji i zapisów oraz godzin pracy biura regat, zamieścimy już niebawem. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmowego wspomnienia z ubiegłorocznej odsłony Laser Europa Cup Poland, które były rozgrywane w Dziwnowie pod koniec sierpnia.

Warto przy tym dodać, że regaty cyklu Europa Cup są rozgrywane w Dziwnowie od 2014 roku. A m.in. owego pamiętnego lata 2014 roku, także w Dziwnowie, odbywały się Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial. Było to wydarzenie, które do dnia dzisiejszego jest bardzo sympatycznie wspominane. Doceniono wysiłki organizacyjne, atmosferę, oraz – co szczególnie godne podkreślenia – walory żeglarskie.
Wietrzne akweny, usytuowanie portu i ciekawe położenie samego Dziwnowa, są bez wątpienia jednymi z tych atutów, które powodują, że dziwnowskie regaty cieszę się niesłabnącym zainteresowaniem.
Chcemy także przypomnieć, że przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w klasie Laser Radial (Under 21) odbędą się właśnie w Dziwnowie. A to oznacza, że udział w sierpniowych regatach Europa Cup staje się niemal konicznym „przetarciem” przed przyszłoroczną rywalizacją o europejski tytuły. Zachęcamy zatem do przyjazdu i udziału. Do zobaczenia na starcie :-).
A jak wyglądały Mistrzostwa Świata przed czterema laty, prezentuje poniższy film, stanowiący podsumowanie tamtego wydarzenia. Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Europy w roku 2019 będą nie mniej udane. Już teraz serdecznie zapraszamy :-).


Laser Europa Cup 2017 – Niedziela

Laser Europa Cup Poland 2017 rozegrane w dniach 25-27 sierpnia w Dziwnowie, zakończone. W trzydniowych regatach udział wzięła grupa 68 zawodników z sześciu krajów (Ukraina, Polska, Holandia, Białoruś, Rosja, Czechy), rywalizująca z sobą w trzech kategoriach: Laser Standard, Laser Radial, Laser 4.7. Co godne podkreślenia – rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi (łącznie osiem). Pogoda dopisała, choć pamiętać należy, że aby mogły się odbyć wyścigi sobotnie, start został przesunięty na późne godziny popołudniowe (wcześniej na akwenie wiatru w zasadzie nie było). Dzięki temu całą rywalizację można było oceniać przez pryzmat pełnych trzech dni zawodów. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

LASER 4.7
BOYS UNDER 16  Grzempa Mateusz
BOYS UNDER 18  Kutsko Dzmitry (BIAŁORUŚ)
GIRLS UNDER 16  Schortinghuis Marijn  (HOLANDIA)
GIRLS UNDER 18  Svikova Katerina (CZECHY)
WOMEN OPEN  Svikova Katerina  (CZECHY)

LASER RADIAL
BOYS UNDER 17  Malinowski Piotr
BOYS UNDER 19  Levchuk Aliaksei  (BIAŁORUŚ)
MEN OPEN  Malinowski Piotr
GIRLS UNDER 17  Oliwia Laskowska
WOMEN UNDER 19  Tomaszewska Julia
WOMEN OPEN  Brzozowska Anna

LASER STANDARD
BOYS UNDER 19  Stanisławski Kacper
MEN UNDER 21  Kania Dawid
MEN OPEN  Ciszkiewicz Filip

Nagrody wręczali: Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, Sędzia Główny Regat – Andrzej Wyrzykowski, z-ca Burmistrza – Łukasz Dzioch. W kategorii LASER 4.7 OPEN, której nie było w planie regat, również zostały rozdane nagrody. Burmistrz Dziwnowa chcąc uhonorować żeglarzy rywalizujących w tej klasie, ufundował również nagrody dla najlepszych w tej klasyfikacji. Zwyciężył w niej Mateusz Grzempa.

Pełne listy wyników, znajdują się w poniższych linkach:
LASER_47_8
LASER RADIAL_8
LASER STANDARD_8

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym. Galeria zdjęć z dzisiejszych wyścigów oraz ceremonii zakończenia zawodów, znajduje się w linku: LASER EUROPA CUP 2017_3


Zapraszamy również do obejrzenia filmowej relacji z ostatniego dnia regat. Autorem filmu jest Łukasz „Dzida” Baliński.

Laser Europa Cup 2017 – Sobota

Za nami drugi dzień regat cyklu Laser Europa Cup Poland 2017, które są rozgrywane w Dziwnowie. Dzień dość nietypowy, bo zaplanowany pierwotnie start pierwszego wyścigu zamiast o 11.00, został ogłoszony o godzinie … 16.25. Wszystko z powodu wiatru, a konkretnie jego braku. Dzisiejsze prognozy nie były pod tym względem zbyt optymistyczne i niestety, w 100% się potwierdziły. Co jednak ważne – w godzinach popołudniowych powiało mocniej i długo oczekiwany moment wyjścia na akwen, wreszcie mógł mieć miejsce.
Przy słabszym niż wczoraj wietrze, udało się rozegrać 3 wyścigi. Wyniki (łącznie z wczorajszymi) prezentujemy w poniższych linkach:

LASER 47_6
LASER RADIAL_6
LASER STANDARD_6


Zamieszczamy również link do galerii z dzisiejszej rywalizacji na akwenie: LASER EUROPA CUP 2017_2


Zapraszamy do obejrzenia filmu ilustrującego sobotnie zmagania na akwenie. Jego autorem jest Łukasz „Dzida” Baliński.

Laser Europa Cup 2017 – Piątek

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się regaty cyklu Laser Europa Cup, które w polskiej edycji już po raz czwarty odbywają się w Dziwnowie. Warto przy tym dodać, że ten sezon regat cyklu Europa Cup został prze europejskie władze klasy Laser znacząco zmodyfikowany (w porównaniu z minionymi latami). Głównie poprzez ograniczenia co do lokalizacji. Jeszcze do minionego roku w cyklu odbywało się blisko 20 zawodów regatowych, obecnie (na wniosek krajowych federacji) jest ich 10 w sezonie. Dzięki temu jest więcej czasu na przygotowania, treningi i rywalizację krajową.

Do zmagań na dziwnowskim akwenie zgłosiło się łącznie 68 żeglarzy, reprezentujących sześć krajów: Rosję, Białoruś, Polskę, Holandię, Czechy, Ukrainę. Po wczorajszych zapisach dzisiaj przyszedł czas na pierwszy dzień wyścigów, który dzięki bardzo dobrej, wietrznej pogodzie, był bez wątpienia udany.
Wyniki po pierwszym dniu prezentujemy w poniższych linkach:

LASER_STANDARD
LASER_RADIAL
LASER_47

Rywalizacja potrwa do niedzieli. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (m.in. zegarki szwajcarskiej firmy Festina). Tymczasem jutro drugi dzień regat. Pierwszy sygnał na akwenie jest zaplanowany na godzinę 11.00. Zapraszamy do śledzenia wyników (przetwarzanych przez SailingNet) na FB/dziwnow4sailing.

Galeria zdjęć (z zapisów i portu) znajduje się w linku: LASER EUROPA CUP 2017_1


Prezentujemy również film, który ilustruje zmagania z pierwszego dnia zmagań na akwenie.