Poniżej zamieszczamy wstępny kalendarz wydarzeń regatowych, jakie są planowane na terenie Gminy Dziwnów w roku 2021. Co prawda czas pandemii nie sprzyja szczegółowemu planowaniu, jednak ich orientacyjne zasygnalizowanie – ze względu na cały tegoroczny cykl zawodów krajowych i zagranicznych – jest konieczne.
Z całą pewnością zawody będą obłożone specjalnymi wymogami sanitarnymi, a zakres obostrzeń i ich ilość, będą uzależnione bieżącą sytuacją epidemiczną. Wyrażamy jednak nadzieję, że siła wirusa będzie metodycznie słabła, a tak wyczekiwana normalność i swoboda w kontaktach bezpośrednich, są już tylko kwestą nieodległego czasu. Poniższe zestawienie zostanie jeszcze uzupełnione. Aktualnie potwierdzone terminy dotyczą:

28-31.05.2021 – PUCHAR DZIWNOWA W KLASIE OPTIMIST. III Eliminacja do Mistrzostw Świata i Europy.

20-22.08.2021 – REGATY CYKLU EUROPA CUP W KLASIE LASER. Regaty mają charakter międzynarodowy, a ich bazą jest Port Jachtowy przy ulicy Żeromskiego 30 w Dziwnowie.

04-05.09.2021 – DZIWNÓW CUP W KLASIE LATAJĄCY HOLENDER. Będą to pierwsze regaty w tej klasie, które zostaną rozegrane na dziwnowskim akwenie. Więcej informacji o tej wymagającej, ale coraz popularniejszej klasie żeglarskiej można znaleźć na stronie (link): KLASA LATAJĄCY HOLENDER

17-19.09.2021 – MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA PSKO. Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Regaty mają charakter międzynarodowy, a ich bazą jest Port Jachtowy przy ulicy Żeromskiego 30 w Dziwnowie.


Zapraszamy również do obejrzenia filmu, który przybliża Gminę Dziwnów oraz jej żeglarskie akweny filmowane z tzw. lotu ptaka. Jak widać, warunki do uprawiania żeglarstwa czy innych sportów wodnych są niemal wymarzone.