KSW BALTIC DZIWNÓW

Klub Sportów Wodnych „BALTIC” DZIWNÓW to działający w Dziwnowie klub sportowy z sekcją żeglarską. Od 2016 roku propaguje żeglarstwo w gminie Dziwnów. Do zgłębiania żeglarskich tajników zachęca dzieci i młodzież od lat 7. KSW Baltic Dziwnów członkiem PZŻ, ZOZŻ i PSKO.

KSW „Baltic” Dziwnów to miejsce stworzone z potrzeby organizacji przestrzeni dla młodych adeptów żeglarstwa. Z myślą o nich prowadzimy w Dziwnowie szkółkę żeglarską, szkolimy uczestników regat, jak również sami jesteśmy organizatorem zawodów na wodzie. Na swoim koncie mamy przygotowanie regat rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Za powstaniem klubu stoi grupa pasjonatów żeglarstwa, rodziców stawiających na rozwój swoich dzieci, jak i producentów żagli, którzy wspierają nasze działania. Dziękujemy Gminie Dziwnów, która stworzyła doskonałe możliwości funkcjonowania klubu poprzez udostępnienie bazy i wsparcie finansowe.

Każdego roku we wrześniu organizujemy wraz z Polskim Stowarzyszeniem Klasy Optimist Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. To jedne z ważniejszych regat w klasie Optimist, jakie odbywają się na terenie Polski. Udział w nich każdorazowo bierze kilkaset zawodniczek i zawodników z wielu krajów. Oprócz zawodów międzynarodowej rangi organizujemy również półkolonie letnie dla dzieci z Gminy Dziwnów jak i zainteresowanych wypoczywających w Dziwnowie. Mimo zaledwie kilku lat działalności, KSW „Baltic” Dziwnów dysponuje bogatym zapleczem sprzętowym. Do dyspozycji uczestników klubu są łodzie klasy Optimist i 420, ponton oraz przyczepa do przewozu sprzętu. Oprócz tego współpracujemy z markami MustoJJ Sail, które wspierają nas w organizacji regat i doposażeniu klubu w sprzęt i akcesoria żeglarskie.

Szkolimy dzieci i młodzież pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych żeglarzy morskich i regatowych:

Arkadiusz Lenkowski – trener
Aleksander Bajko – trener żeglarstwa grupy B
Jerzy Silny – trener instruktor żeglarstwa dla dzieci

Nie bez znaczenia jest dla nas obecność Dziwnowa na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, czyli sieci zmodernizowanych portów i przystani jachtowych. Żeglowanie trasami szlaku gwarancja wyjątkowych walorów krajobrazowych. Zapraszamy dzieci i młodzież do wspaniałej przygody. Dołącz do nas już dziś !!! Więcej informacji o klubie (plus dane kontaktowe), można znaleźć na stronie klubu: www.kswbaltic.pl