Drugi dzień regat dobiegł końca i co szczególnie istotne – udało się rozegrać komplet zaplanowanych na dzisiaj wyścigów (trzy). Łącznie z wczorajszymi, każdy (prawie) z żeglarzy ma już ich na koncie sześć.
A trzeba wiedzieć, że dzisiejsze warunki pogodowe przypominały nieco te z wczoraj. Wiało dość silnie, choć w miarę upływu dnia prędkość wiatru systematycznie spadała. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu emocjonujących zawodów, które – co również jest godne podkreślenia – odbywają się w bardzo sportowej atmosferze. Przez dwa dni rywalizacji nie został zgłoszony żaden protest, nie było również karnych rund :-).

Pragniemy również dodać, że dzisiaj do stawki zawodników dołączył żeglarz z Trynidadu i Tobago. Tym samym w dziwnowskich regatach biorą udział reprezentanci 11 krajów. Na jutro, tj. trzeci i ostatni dzień zawodów, są planowane dwa wyścigi. Niestety, zapowiadana na poniedziałek pogoda, choć słoneczna i ciepła (ponad 25 stopni), nie rokuje dobrym wiatrem.
Mimo to mamy nadzieję, że coś się zmieni i finałowy dzień regat zakończy się po ósmym wyścigu :-).

Wyniki (nieoficjalne) z drugiego dnia regat, prezentujemy w poniższych linkach (pliki PDF). Zawierają one łączne zestawienie wszystkich sześciu wyścigów.

WYNIKI LASER_47_6Rresults

WYNIKI LASER_RADIAL_6Rresults

WYNIKI LASER_STANDARD_6Rresults

Galeria zdjęć z akwenu, autorstwa Joanny Burdziej znajduje się w poniższym linku:
LASER EUROPA CUP POLAND, Dziwnów 11-13.08.2018 – DZIEŃ 2