Regaty cyklu Laser Europa Cup zakończone. Mająca miejsce wczorajszego południa ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień, zwieńczyła trzy dni intensywnej rywalizacji, która z powodzeniem była prowadzona na dziwnowskim akwenie. Dopisała pogoda i wiatr, co przełożyło się na planowe rozegranie wszystkich wyścigów. Dzięki temu końcowe wyniki były obiektywne i odzwierciedlały realną formę każdego z zawodników.
Godne uwagi jest również to, że przez całe regaty nie pojawił się ani jeden protest, co może świadczyć o wysokim poziomie sportowej rywalizacji.

Przypomnijmy, w regatach wzięło udział łącznie 106 zawodników z 11 krajów. Rozegrano osiem wyścigów (trzy w sobotę i niedzielę, dwa w poniedziałek).
Poniżej prezentujemy końcowe (oficjalne) wyniki (pliki PDF):

WYNIKI  KOŃCOWE LASER STANDARD_FINAL

WYNIKI KOŃCOWE LASER RADIAL_FINAL

WYNIKI KOŃCOWE LASER 47_FINAL

Kolejne spotkanie z żeglarską klasą Laser za rok. Tym jednak razem będą to już Mistrzostwa Europy, które są zaplanowane na sierpień. Bez wątpienia będzie to wyjątkowe wydarzenie, a informować o nim i o stanie przygotowań, będziemy już od jesieni. Już teraz serdecznie zapraszamy i do zobaczenia za rok :-).

Galeria zdjęć z finałowego (trzeciego) dnia regat (autorstwa Joanny Burdziej), znajduje się w linku:
LASER EUROPA CUP POLAND, Dzień 3

Zdjęcia z ceremonii wręczenia nagród znajdują się poniżej. Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować sponsorom, instytucjom oraz osobom prywatnym za wsparcie regat.