W środę 19 sierpnia 2020 roku zostały zakończone trwające od niedzieli 16 sierpnia 2020 roku (dnia rejestracji) regaty cyklu Laser Europa Cup, które kolejny już raz zostały rozegrane na dziwnowskim akwenie. W zawodach – przeprowadzonych w specjalnym, sanitarnym trybie – wzięło udział łączenie 191 zawodniczek i zawodników z sześciu krajów (Polaka, Holandia, Niemcy, Szwecja, Czechy, Litwa).

Z zaplanowanych 8 wyścigów (trzech w poniedziałek i wtorek oraz dwóch w środę) udało się finalnie przeprowadzić cztery, co było spowodowane bardzo niestabilną pogodą, a konkretnie wiatrem, który na przestrzeni całych regat był bardzo nierówny. O ile w poniedziałek wiało całkiem nieźle, o tyle we wtorek i częściowo także w środę, jego siła nie przekraczała 3-4 węzłów, a to było stanowczo za mało, aby przeprowadzić wyścigi. Ostatecznie, pomimo wyjścia jachtów na wodę, we wtorek nie odbył się żaden wyścig, w środę zaś udało się rozegrać jeden, co z trzema poniedziałkowymi, stanowiło podstawę dla końcowego układu tabel w poszczególnych klasach.

Po rozegraniu czterech wyścigów, najlepszymi w swoich klasach i kategoriach byli: Filip Olszewski, Laura Tornow (Niemcy), Jakub Wiedeheft, Jonas Mager (Niemcy), Alicja Spruch, Agata Barwińska, Julia Rogalska, Laura Szulc, Maciej Grabowski, Julian Hoffman (NIEMCY).

Szczegółowe zestawienie wyników (opracowane przez zespół SailingNet) znajduje się w plikach (PDF).
KLASA LASER 4.7_(CHŁOPCY I DZIEWCZĘTA)
KLASA LASER RADIAL (KOBIETY I MĘŻCZYŹNI)
KLASA LASER STANDARD

Gościem honorowym zakończenia regat był Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Adam Krzesiński. Podsumowując regaty, Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, dziękował za sportową walkę i rywalizację prowadzoną w duchu Fair-Play. Wyraził również nadzieję, że w przyszłości, przy okazji kolejnego wydarzenia regatowego, warunki wietrzne będą dużo lepsze. Odpowiedzialny za organizację regat – Jacek Klimecki, dziękował sponsorom i partnerom wydarzenia, zespołowi sędziowskiemu oraz służbom zabezpieczającym i przygotowującym regaty na wodzie i ladzie.

Organizatorami regat byli Klub Sportów Wodnych „Baltic” Dziwów i Gmina Dziwnów, przy współpracy Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury w Dziwnowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia, których autorem jest SailingNet: LASER EUROPA CUP POLAND – DZIEŃ 3