W dniach 17-19 sierpnia 2020 roku zostaną rozegrane w Dziwnowie regaty cyklu Europa Cup 2020 w niezwykle popularnej, żeglarskiej klasie Laser. Należy przy tym dodać, że rywalizacja w ramach tego cyklu (Europa Cup) jest prowadzona w Dziwnowie od 2014 roku (z wyjątkiem edycji 2019), ciesząc się rokrocznie sporym zainteresowaniem. Wysoko oceniane pod względem sportowym i organizacyjnym Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial (2014) i Mistrzostwa Europy U21 w klasie Laser Radial (2019), spowodowały zainteresowanie Dziwnowem wielu żeglarskich federacji, co każdorazowo przekłada się na wyraźne zainteresowanie i dużą liczbę startujących zawodników.

W tym roku, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2, wiele wydarzeń regatowych zostało odwołanych, w tym planowane w Dziwnowie na II połowę sierpnia, Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial. Decyzja w tej sprawie, mając na uwadze cały proces przygotowawczy, została podjęta po szerokich konsultacjach ze światowymi i krajowymi władzami klasy Laser. Równocześnie jednak, zostały utrzymane w kalendarzu regaty cyklu Europa Cup, które wymagają krótszego okresu przygotowawczego.
Organizacja tych regat będzie się odbywała w specjalnym, sanitarnym trybie, a także w zgodzie z zaleceniami dotyczącymi organizacji imprez sportowych oraz epidemicznymi wytycznymi EuroIlca. Zespół organizacyjny dołoży wszelkich starań, aby właściwie zadbać o bezpieczeństwo startujących zawodników, zapewniając przy tym wszystkie niezbędne składowe służące sprawnemu przeprowadzenie zawodów.

Mając na uwadze fakt, że tegoroczny sezon żeglarski jest ze względów epidemicznych uboższy o wiele wydarzeń, zapraszamy do udziału w dziwnowskich zawodach. Mamy nadzieję, że dzięki korzystnym warunkom wietrznym, poziom sportowy będzie wysoki, a dzięki podjęciu szeregu zabiegów sanitarnych, także poziom bezpieczeństwa startujących, będzie na równie wysokim poziomie.

Rozgrywane w Dziwnowie regaty cyklu Europa Cup Poland 2020, odbywają się pod patronatem POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO. Zapraszamy i przypominamy, że czas na zgłoszenia on-line jest do 10 sierpnia 2020 roku. Rejestracja odbywa się poprzez stronę (link): EUROILCA-APPLICATION FORM.

Przypominamy jednocześnie, że opłata wpisowa może być uiszczona gotówką na miejscu (tj. w Biurze Regat podczas rejestracji) lub wpłacona na konto.

Przy płatności w złotówkach, prosimy o wpłatę równowartości 70 euro na konto: KSW Baltic Dziwnów 10 1020 4795 0000 9302 0359 4603. Tytuł wpłaty – Wpisowe Laser Europa Cup 2020, Dziwnów.

Przy płatności w euro, prosimy o wpłatę 70 euro na konto: KSW Baltic Dziwnów 41 1020 4795 0000 9202 0419 0450. Tytuł wpłaty – Wpisowe Laser Europa Cup 2020, Dziwnów.