Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się na dziwnowskim (morskim) akwenie, regaty cyklu Europa Cup w klasie Laser (4.7, Radial, Standard). Rywalizacja będzie prowadzona przez trzy dni (od 11 do 13 sierpnia, tj. od soboty do poniedziałku), a główną bazą zawodów będzie rozbudowany jeszcze przed sezonem letnim, dziwnowski Port Jachtowy (położony przy ulicy Żeromskiego 30).
Szczegółowe informacje na temat rejestracji i zapisów oraz godzin pracy biura regat, zamieścimy już niebawem. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmowego wspomnienia z ubiegłorocznej odsłony Laser Europa Cup Poland, które były rozgrywane w Dziwnowie pod koniec sierpnia.

Warto przy tym dodać, że regaty cyklu Europa Cup są rozgrywane w Dziwnowie od 2014 roku. A m.in. owego pamiętnego lata 2014 roku, także w Dziwnowie, odbywały się Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial. Było to wydarzenie, które do dnia dzisiejszego jest bardzo sympatycznie wspominane. Doceniono wysiłki organizacyjne, atmosferę, oraz – co szczególnie godne podkreślenia – walory żeglarskie.
Wietrzne akweny, usytuowanie portu i ciekawe położenie samego Dziwnowa, są bez wątpienia jednymi z tych atutów, które powodują, że dziwnowskie regaty cieszę się niesłabnącym zainteresowaniem.
Chcemy także przypomnieć, że przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w klasie Laser Radial (Under 21) odbędą się właśnie w Dziwnowie. A to oznacza, że udział w sierpniowych regatach Europa Cup staje się niemal konicznym „przetarciem” przed przyszłoroczną rywalizacją o europejski tytuły. Zachęcamy zatem do przyjazdu i udziału. Do zobaczenia na starcie :-).
A jak wyglądały Mistrzostwa Świata przed czterema laty, prezentuje poniższy film, stanowiący podsumowanie tamtego wydarzenia. Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Europy w roku 2019 będą nie mniej udane. Już teraz serdecznie zapraszamy :-).