W minioną niedzię (07.08.2016) zakończyła się III odsłona regat „Matra Cup”, które w tym roku były jednocześnie Mistrzostwami Polski w klasie ORC International i ORC Club.
Na starcie stanęło 19 jachtów, które rywalizowały z sobą przez trzy punktowane dni (piątek, sobota i niedziela). Łączenie zostało rozegranych 7 wyścigów, a klasyfikację po ich zsumowaniu, zamieszczamy poniżej:

Mantra_6

Przypomnijmy, iż pierwsza edycja regat „Mantra Cup” miała miejsce w 2014 roku. Tegoroczna odsłona zawodów była jak do tej pory najliczniej i najsilniej obsadzoną. Wysokie oceny organizacyjne w latach minionych zaowocowały m.in. nadaniem regatom statusu Mistrzostw Polski, co jak mówi Andrzej Armiński – organizator i komandor regat – nie jest ostatnim etapem w rozwoju tej imprezy: Wszyscy mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie będzie się w kolejnych latach systematycznie rozwijało, a biorąc pod uwagę fakt, iż zainteresowanie tym wydarzeniem rośnie, jestem dobrej myśli co do przyszłości regat.

Mantra_11

Swojego uznania dla wysiłków organizacyjnych oraz dla zawodników nie krył również burmistrz Dziwnowa – Chciałbym bardzo pogratulować uczestnikom regat wytrwałości na akwenie, bo jak mi doniesiono, z uwagi na warunki wietrzne, morze w sobotę i niedzielę było „bardzo wymagające”. Jeszcze w piątek obawialiśmy się o wiatr, niedługo później jednak powiało i to całkiem solidnie. Szczególne słowa uznania adresuję przy tym do zwycięzców, oraz do wszystkich osób odpowiedzialnych za obsługę regat.

Mantra_23

Bazę regat był tradycyjnie już Port Jachtowy przy ulicy Żeromskiego. Port, który w opinii organizatorów i uczestników zawodów, uchodzi z jeden z ciekawszych na bałtyckim szlaku żeglugowym.
IV edycja regat Mantra Cup za rok. Galeria zdjęć z zakończenia regat w poniższym linku:
Mantra Cup 2016

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*