Wczorajszym, kolorowym (a do tego w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płot) przemarszem przez miasto oraz oficjalnym przedstawieniem startujących w regatach reprezentacji (na scenie przy hali MOSiK w Dziwnowie), oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy U21 w klasie Laser (Radial/Standard).
Wydarzenie, które już kilku miesięcy skupia na sobie uwagę wielu żeglarskich środowisk, potrwa do przyszłego wtorku (27 sierpnia). Stawką, trwającej 6 dni rywalizacji na wodzie, są nie tylko tytuły mistrzowskie, ale też punkty w klasyfikacji generalnej całego sezonu. M.in. z tego powodu w zawodach biorą udział zawodnicy spoza Europy, którym w dziwnowskich regatach jest dedykowana specjalna kategoria.

Ale nim Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, oficjalnie ogłosił rozpoczęcie mistrzostw, dokończone zostały (trwające od wtorku) pomiary i rejestracja. Łącznie w zawodach weźmie udział 199 zawodników z 37 krajów (Austria, Białoruś, Bermudy, Chorwacja, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Grecja, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Rumunia, Słowenia, Australia, Kanada, Indie, Tajlandia, Hongkong) – 63 dziewczęta i 136 chłopców.
W skład zespołu sędziowskiego wchodzą sędziowie ze Szwajcarii, Francji, Holandii, Norwegii oraz Polski. Tuż po zakończeniu całej procedury rejestracyjnej, odbył się wyścig próbny.

Późnym popołudniem, poprzedzona przejściem przez miasto, rozpoczęła się ceremonia otwarcia mistrzostw. Każda z reprezentacji została oddzielnie zaproszona na scenę i przedstawiona w swoim ojczystym języku. Szczególne wrażenie na widzach zrobiły pełne humoru, bardzo liczne kadry z Włoch, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Polski, Hiszpanii oraz te reprezentacje, które do Dziwnowa miały najdłuższą drogę.
Życząc udanych mistrzostw, Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, życzył także jak najlepszych wyników, miłej atmosfery oraz pełnej fair-play sportowej rywalizacji.

Zwieńczeniem wieczoru otwierającego mistrzostwa, były dwa muzyczne koncerty. Jako pierwsza na scenie wystąpiła grupa RBand, a zaraz potem przed publicznością pojawiła się gwiazda wieczoru – Gromee. Występ tego artysty zrobił piorunujące wrażenie, które zwielokrotnione dodatkowymi efektami (ogniem, dymem, specjalnym oświetleniem) na długo pozostanie w pamięci wszystkich oglądających.

Dzisiaj, tj. w czwartek (22 sierpnia 2019 roku) rozpoczynają się pierwsze, punktowane wyścigi. Wszystkim startującym życzymy powodzenia i uzyskania jak najlepszych rezultatów. Pełna galeria zdjęć z dnia ceremonii otwarcia, znajduje się w linku: OTWARCIE MISTRZOSTW EUROPY U21 W KLASIE LASER

Filmowa relacja z tego wydarzenia, znajduje się poniżej:

„Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego”