Pierwszy dzień rywalizacji za nami. Z uwagi na wiatr, a konkretnie jego niewystarczającą siłę, zawody rozpoczęły się z blisko trzygodzinnym opóźnieniem. Pomimo tego, dzisiejszą rywalizację na wodzie można uznać za udaną, bowiem w godzinach popołudniowych warunki na akwenie były już bardzo dobre. Wiatr, szczególnie w drugim wyścigu, był niemal wymarzony, a do tego było słonecznie i ciepło.
Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy (żółtą, niebieską i czerwoną), a zaplanowane na dzisiaj dwa wyścigi, udało się przeprowadzić płynnie i bez problemów. Stawka rywalizacji spowodowała, że w dniu dzisiejszym zgłoszono sześć protestów.

Wyniki po dwóch wyścigach (nieoficjalne) można znaleźć w linku (na oficjalnej stronie regat): WYNIKI-MISTRZOSTWA EUROPY U21 W KLASIE LASER

W planie na jutro są także dwa wyścigi. Z uwagi na prognozę pogody (od popołudnia wiatr zaczyna słabnąć), rywalizacja ma się zacząć godzinę szybciej. Zapraszamy jednocześnie do obejrzenia filmu podsumowującego pierwsze dwa wyścigi.

„Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego”