Za nami trzeci dzień rywalizacji w Mistrzostwach Europy U21 w klasie Laser (Radial/Standard). Dzień udany, bowiem udało się rozegrać wszystkie zaplanowane na dzisiaj wyścigi oraz dokończyć przerwany wczoraj, wyścig tzw. floty niebieskiej. Według prognoz, wiatr miał się pojawić po południu i rzeczywiście, po godzinie 13.00 jego moc zaczęła systematycznie wzrastać. Dzięki temu, warunki na akwenie regat były z minuty na minutę coraz lepsze, pozwalając na wykonanie zaplanowanych na dzisiaj wyścigów. Jak mówili sami zawodnicy – fala była właściwa, a wiatr niemal idealny.
Finalnie, po trzech dniach zmagań, udało się rozegrać 6 wyścigów wśród dziewcząt (na 6 planowanych) i 5 wśród chłopców (z 6 planowanych). Od jutra, rywalizacja wchodzi w fazę finałową. Chłopcy zostają podzieleni na dwie grupy – złotą i srebrną, natomiast wśród dziewcząt stawka pozostaje bez zmian.

W niedzielę (25 sierpnia 2019 roku), wyjście na akwen jest przyspieszone. Według prognoz, optymalny wiatr na rozegranie wyścigów jest przewidywany do godzin popołudniowych. Stąd decyzja, aby rozpocząć zawody wcześniej.

Wyniki po dniu dzisiejszym znajdują się w linku: WYNIKI-MISTRZOSTWA EUROPY U21 W KLASIE LASER

Galeria zdjęć z dzisiejszych wyścigów znajduje się w linku (ich autorem jest SailingNet): ME U21 Akwen 2

Film ilustrujący sobotnią rywalizację na akwenie, znajduje się poniżej:

„Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego”