Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z zakończonych Międzynarodowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, które w dniach 16-18.09.2016 rozgrywane były na dziwnowskim akwenie.
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/serwis-wakacyjny,1602/najmlodsze-talenty-i-regatowy-dziwnow,212253,1,0.html


Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia klasy Optimist już za nami. Podsumowanie dzisiejszego dnia oraz całych regat (włącznie z galeriami zdjęć oraz klasyfikacją generalną) znajduje się w poniższym linku. Zapraszamy do lektury i przeglądania fotografii. Wszystkim startującym życzymy jednocześnie szczęśliwego powrotu do domu. Do zobaczenia w przyszłym roku :-).

https://dziwnow4sailing.org/mmpsko-2016-dzien-trzeci/

N_37


Zapraszamy do śledzenia relacji „na żywo” z akwenu. Przekaz z trzeciego, finałowego dnia rywalizacji realizuje SailingNet: TRANSMISJA NA ŻYWO Z AKWENU REGAT

N_1


Podsumowanie drugiego dnia regat (plus wyniki i galerię zdjęć) można znaleźć w poniższym linku:
https://dziwnow4sailing.org/mmpsko-2016-dzien-drugi/

S_35


Zapraszamy do śledzenia relacji „na żywo” z akwenu regat. Informacje o tym, co się dzieje na trasie wyścigów uzyskujemy dzięki SailingNet: TRANSMISJA NA ŻYWO Z AKWENU REGAT


Podsumowanie pierwszego dnia regat (plus wyniki i galerię zdjęć) można znaleźć w poniższym linku:
https://dziwnow4sailing.org/mmpsko-2016-dzien-pierwszy/

PMS_16


Rejestracja zakończona. Po zsumowaniu wszystkich zgłoszeń na liście jest odnotowanych 310 zawodników, co czyni z bieżących regat najliczniej obsadzone zawody w żeglarskiej historii Dziwnowa !!!
Na starcie mamy zawodników z 11 krajów, a najliczniejsze reprezentacje (poza Polską) wystawiły Niemcy i Szwecja.
W planie na dzisiaj są cztery wyścigi. Pogoda dopisuje. Jest słonecznie, zaś na akwenie regat wiatr w przedziale 6-9 węzłów. Wszystkim startującym życzymy powodzenia i uzyskania jak najlepszych rezultatów.
Bieżącą sytuację na akwenie zawodów można śledzić za pośrednictwem poniższego linka:
TRANSMISJA NA ŻYWO Z AKWENU REGAT

P_13

Akwen regat (i jego usytuowanie) jest dokładnie taki sam, jak podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w klasie Optimist 2015. Jego położenie ilustruje poniższy film.


Ważna informacja dla wszystkich osób zainteresowanych oglądaniem (śledzeniem) regat:

https://dziwnow4sailing.org/mistrzostwa-psko-dziwnow-16-18-09-2016/


Aktualną listę zgłoszonych do regat można zobaczyć tutaj: MMPSKO ZGŁOSZENI ZAWODNICY

Zawiadomienie o regatach (pliki PDF): ZOR-MMPSKO-2016-1 ; NOTICE-OF-RACE-MMPSKO-2016-1

Usytuowanie Portu Jachtowego ilustruje poniższa mapa:

Mapa_MMPSKO2016

Plan Portu Jachtowego z wyszczególnieniem miejsc parkingowych:

Marina_MMPSKO2016


Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist już trwa. Rywalizacja, która odbywa się na dziwnowskim akwenie w dniach 16-18.09.2016 przyciągnęła do Dziwnowa 310 zawodników z jedenastu krajów (poza Polską m.in. z Meksyku, Hiszpanii, Litwy, Irlandii, Czech, Słowacji, Rosji, Szwecji, Niemiec, Danii).
Warto przy tym dodać, że zainteresowanie regatami było na tyle duże, iż spowodowało wstrzymanie przyjmowania zgłoszeń tydzień przed upływem pierwotnie założonego terminu.

PSKO

Przypomnijmy – Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to jedna z najważniejszych krajowych imprez  żeglarskich.  Od lat cieszy się dużym uznaniem i niesłabnącym prestiżem, ściągając na każdą ze swoich edycji liczne grono zawodników z kraju i zagranicy. Biorąc zaś pod uwagę fakt, iż klasa Optimist jest najpopularniejszą na świecie klasą żeglarską, regatom rozgrywanym w tej klasie każdorazowo towarzyszy duże zainteresowanie mediów i środowisk żeglarskich.
Nie inaczej będzie tym razem, bowiem poza zawodnikami i trenerami, swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele żeglarskich federacji oraz związanej z nimi branżowej prasy.

Port Jachtowy w Dziwnowie (położony przy ulicy Żeromskiego 30), w którym będzie się znajdowała główna baza regat, to sprawdzony już w tego typu przedsięwzięciach obiekt. Tutaj znajdowało się centrum wydarzeń podczas Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial w roku 2014 czy Mistrzostw Świata w klasie Opitmist (rok 2015). Rokroczne w oparciu o dziwnowski Port Jachtowy są także rozgrywane regaty (poza klasą Laser i Optimist) w szeregu innych klasach.

Marina

Ważnym atutem portu jest jego położenie, bowiem usytuowanie przy cieśninie Dziwna, a jednocześnie blisko otwartego morskiego akwenu, stwarza bardzo korzystny fundament związany z samą organizacją regat i ich zabezpieczeniem. Dodając do tego korzystne warunki wietrzne, które na dziwnowskim akwenie bardzo długo utrzymują się na pożądanym dla zawodów poziomie, możemy spodziewać się ciekawych i emocjonujących zawodów.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak zaprosić miłośników żeglarstwa (choć nie tylko ich) do Dziwnowa, a wszystkich zainteresowanych śledzeniem rywalizacji do oglądania specjalnego kanału informacyjnego, który wystartuje pierwszego dnia regat.

Aktualną listę zgłoszonych do regat można zobaczyć tutaj: MMPSKO ZGŁOSZENI ZAWODNICY

Zawiadomienie o regatach (pliki PDF): ZOR-MMPSKO-2016-1 ; NOTICE-OF-RACE-MMPSKO-2016-1