Już w najbliższy piątek rusza w Dziwnowie kolejna, duża impreza żeglarska. Tym razem będą to bardzo mocno (i licznie) obsadzone Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist – Puchar CREWSAVER, które będą rozgrywane na wodach Zatoki Pomorskiej (akwen położony na północny wschód od wschodniego falochronu). Swój udział, obok zawodników krajowych, potwierdziło wielu gości z zagranicy, w tym z Niemiec, Danii, Czech, Szwecji, Białorusi i wielu innych. Biorąc zaś pod uwagę ilość zgłoszonych jachtów (przeszło 350) i zapowiadane warunki wietrzne w czasie regat, można się spodziewać bardzo ciekawej i emocjonującej rywalizacji.
Program regat obejmuje:
– Czwartek 17.09.2015 – dzień organizacyjny, pomiary sprzętu, przyjmowanie zgłoszeń;
– Piątek 18.09.2015 – przyjmowanie zgłoszeń, rozpoczęcie zawodów i pierwszy, punktowany dzień regat (o godzinie 11.55 pierwszy sygnał na akwenie);
– Sobota 19.09.2015 – drugi dzień regat (o godzinie 11.00 pierwszy sygnał na akwenie);
– Niedziela 20.09.2015 – trzeci dzień regat (o godzinie 10.00 pierwszy sygnał na akwenie);

Zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród jest planowane na godzinę 15.30 w niedzielę.
Co jednak istotne w odniesieniu do planu zawodów – godziny wypłynięcia lub powrotu z akwenu są uwarunkowane z jednej strony warunkami pogodowymi, z drugiej zaś decyzjami zespołu sędziowskiego. Zastrzegany w związku z tym, iż w programie regat mogą nastąpić zmiany.

Zachęcamy także do oglądania rywalizacji z plaży. Przy tak dużej liczbie jachtów, widok jaki będzie się rozpościerał na obszarze zawodów z pewnością będzie bardzo malowniczy.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie:

http://www.psko.pl/event/miedzynarodowe-mistrzostwa-psko/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*