W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym bieżącego obserwowania regat, przekazujemy kilka wskazówek, które (mamy nadzieję), okażą się przydatne w ciągu trzech dni zawodów.
Przypominamy jednocześnie, że wszystkie aktualne informacje dotyczące regat, można znaleźć w poniższym linku oraz profilu FB/dziwnow4sailing.
Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO, Dziwnów 16-18.09.2016


Prosimy jednocześnie, aby wszyscy turyści oraz miłośnicy żeglarstwa pamiętali:

1.  Bazą regat jest Port Jachtowy w Dziwnowie, położony przy ulicy Żeromskiego 30. Jachty są wodowane każdego dnia regat rano (odpowiednio w piątek, sobotę i niedzielę) pomiędzy godziną 9.00 a 10.00. Ich wyjście z portu determinuje godzina tzw. pierwszego sygnału na akwenie zawodów. Ten zaś jest zależny od warunków pogodowych (wiatru, stanu morza, ewentualnej mgły, deszczu itd.). Plan regat przewiduje oczywiście określone godziny, jednak nie można wykluczyć, że będą one przesuwane, właśnie z uwagi na uwarunkowania atmosferyczne. Może to oznaczać, że godzina wyjścia ulegnie zmianie. Podobnie z powrotem do portu, który jest uzależniony od decyzji sędziego na akwenie.

Marina_MMPSKO2016

Prosimy w tym kontekście o wyrozumiałość, bowiem pogoda w sportach wodnych (a żeglarstwie w szczególności) ma kluczowe znacznie i od jej stanu zależy sprawne rozegranie wszystkich wyścigów. Co także istotne w kontekście wyjścia jachtów z portu i ich podejmowania po powrocie – prosimy widzów o to, aby w czasie tych bardzo złożonych „operacji” nie spacerowali po terenie portu. Najlepszym miejscem do obserwowania całości jest teren kawiarni i nabrzeża pozbawione slipów.
Tam gdzie są slipy będzie tłoczno, zaś widzów przemieszczających się pomiędzy jachtami mogą spotkać przykre niespodzianki w postaci stłuczeń lub zadrapań. W skrajnych przypadkach można nawet wpaść do wody, dlatego prosimy nie przeszkadzać młodym żeglarzom, którzy skupiając się na wyścigach, mogą przypadkiem wjechać komuś wózkiem na nogę lub doprowadzić do zachwiania równowagi.

2.  Wyjście jachtów z cieśniny Dziwna można również obserwować z falochronów (zachodniego i wschodniego). Jest to również jedno z tych miejsc, które jest rekomendowane miłośnikom morskiej fotografii.

Falochrony

3.  Zmagania na akwenie (w dość ogólnej formie) będzie można śledzić również z plaży. Co prawda z racji odległości trudno będzie wychwytywać poszczególne jachty, jednak obserwowanie regat nawet z tej odległości może być bardzo interesujące. Osobom chcącym widzieć nieco więcej, sugerujemy zabranie lornetek.

4.  Swojego rodzaju bieżącą relację z rywalizacji (bezpośrednio z akwenu wyścigów) w formie internetowych wpisów, będzie można znaleźć na niniejszej stronie, w zakładce MMPSKO 2016 (Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO, Dziwnów 16-18.09.2016). Ci z Państwa, którzy do Dziwnowa dotrzeć nie mogą, będą mogli skorzystać m.in. z tej opcji.

5.  Zwracamy również Państwa uwagę na parkowanie samochodów. Z racji dużego zainteresowania regatami, prosimy turystów i widzów o nie parkowanie samochodów w pobliżu Portu Jachtowego. Teren wokół mariny chcemy pozostawić do dyspozycji zawodników, trenerów, sztabów szkoleniowych.

6. Ceremonia zakończenia regat będzie miała miejsce w niedzielę. Dokładną godzinę podamy na profilu FB/dziwnow4sailing.

7.  Podgląd tego co się dzieje na terenie Portu Jachtowego oraz Akwenie można również uzyskać z obrazu Kamer Internetowych: Kamery Internetowe Dziwnów

W przypadku jakichkolwiek innych pytań, prosimy o wizytę w Biurze Regat, które będzie czynne od czwartku do niedzieli od godziny 8.00 rano (znajduje się w budynku portowym Portu Jachtowego).

Bezpośrednią transmisję z akwenu regat można śledzić tutaj: http://news.sailingnet.pl/


Mapa PSKO2016

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*