Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dziwnów będzie gospodarzem kolejnej, dużej imprezy regatowej. Mowa o Laser Radial Youth World Championships, które zostaną rozegrane na dziwnowskim akwenie w II połowie sierpnia 2020 roku. Według wstępnych zapowiedzi, w zawodach weźmie udział blisko 300-350 zawodników z całego świata, którzy o tytuł mistrzowski będą rywalizowali przez siedem dni.

Podejmując decyzję o wyborze Dziwnowa, światowe władze klasy Laser brały m.in. pod uwagę bardzo dobre opinie, jakie zostawiły po sobie rozegrane tutaj Mistrzostwa Świata z roku 2014. Doceniano nie tylko organizację tych regat, ale też stworzoną atmosferę, która – co podkreślamy z dużą satysfakcją – do dzisiaj jest z sympatią wspominana. Zwrócono też uwagę na szereg innych wydarzeń regatowych, które na przestrzeni minionych lat, zostały rozegrane na dziwnowskich wodach. Wszystko to, oraz bardzo pozytywne recenzje dotyczące działań organizacyjnych, zaowocowało przyznaniem tych bardzo prestiżowych zawodów.

Ale nim zaprosimy do śledzenia działań przygotowawczych, przypominamy, że pod koniec sierpnia br. zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy U21 w klasie Laser. W Dziwnowie będzie można zobaczyć całą europejską czołówkę tej kategorii wiekowej, co zapowiada bardzo emocjonującą rywalizację. Już niebawem zamieścimy więcej informacji na ten temat, a póki co zapraszamy na oficjalną stronę regat (link poniżej).