MISTRZOSTWA ŚWIATA W KLASIE OPTIMIST – Mistrzostwa Świata w klasie Optmist na półmetku. Dzisiaj rozpoczyna się rywalizacja drużynowa, która planowo ma potrwać do jutra, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, iż uda się ją zakończyć już dzisiaj. Wszystko jest uwarunkowane warunkami pogodowymi, a konkretnie wiatrem, który ma główny wpływ na płynność całej rywalizacji. Biorąc zaś pod uwagę dość umiarkowane prognozy na najbliższe dni, komisja sędziowska podjęła decyzję, aby dzisiaj rozegrać maksymalną ilość wyścigów i jeśli uda się osiągnąć minimum pozwalające na wyłonienie zwycięskiej drużyny, regaty drużynowe zostaną zakończone już dzisiaj.
Po zakończeniu rywalizacji drużynowej mistrzostwa wejdą w tzw. fazę finałową, która pozwoli na wyłonienie indywidualnego Mistrza Świata w klasie Optimist. Wyniki ilustrujące przebieg wyścigów indywidualnych (do dnia wczorajszego włącznie) publikujemy poniżej:

Results by SailingNet

Pierwsze trzy miejsca zajmują:

IDDanielSIN IDSuthonTHA IDRokSLO

Informacja dla osób zainteresowanych możliwością obserwowania regat – wodowanie jachtów (w porcie jachtowym przy ulicy Żeromskiego 30) odbywa się każdego dnia w godzinach rannych (w przedziale 9.00-10.00), zaś godzina ich powrotu do portu jest uzależniona decyzją zespołu sędziowskiego i … warunkami pogodowymi.

Trudno zatem z całą pewnością określić o której godzinie może to nastąpić. Tutaj znów warunki dyktuje pogoda i wiatr. Co jednak istotne, obserwowanie wyścigów jest możliwe (wskazane posiadanie lornetki) z plaży (na prawo od zachodniego falochronu) oraz na specjalnych monitorach ustawionych na terenie Mariny. Każdy zawodnik ma nadajnik GPS dzięki czemu możliwe jest śledzenie konkretnego jachtu i obserwowanie jak przebiega cała rywalizacja.

Zapraszamy także do śledzenia oficjalnej strony Mistrzostw Świata w klasie Optimist, profilu na FB oraz kanału na YT, gdzie będą zamieszczane najbardziej aktualne informacje z przebiegu imprezy.

https://www.youtube.com/channel/UC2DZn7nzde3x2LInI7mzlUw

http://optiworlds2015.com/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*