Drugi dzień regat dobiegł końca. Pomimo dość wietrznej pogody (w porywach nawet do 20 węzłów), udało się rozegrać wszystkie planowane na drugi dzień zawodów wyścigi (łącznie z wczorajszymi, żeglarze mają ich na koncie już osiem).
Warto przy tym wspomnieć, iż dzisiejsza rywalizacja, z uwagi na warunki pogodowe, dla wielu zawodników była dość wymagająca. Fale (nawet do dwóch metrów), które były na akwenie zawodów, wymagały dużego skupienia i dla mniej doświadczonych żeglarzy były bez wątpienia wyzwaniem.

S_13

Co jednak godne podkreślenia – zdaniem trenerów takie warunki to bardzo dobre przetarcie na przyszłość, bowiem prawdziwe ściganie (jak mówili) musi się wiązać z mocniejszym wiatrem. Podobnego zdania było wielu młodych zawodników, którzy wracając do portu bardzo żywo dzielili się pomiędzy sobą doświadczeniami z akwenu. Uśmiechy na twarzach, gestykulacja, a przy tym podniesione w euforii głosy świadczyły o tym, że opinie trenerów były jak najbardziej uzasadnione.

S_35

Po ośmiu wyścigach nadal na prowadzeniu reprezentanci Niemiec (Mohr Roko przed Valentinem Müller-em), których z żeglarzami z Polski (Mateuszem Grzempą i Kamilem Manowieckim – odpowiednio czwarte i piąte miejsce) dzieli Rasmus Lindström ze Szwecji (zajmujący w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce).

Szczegółowa tabela po ośmiu wyścigach znajduje się w poniższym linku (wyniki przetwarza SailingNet):
WYNIKI PO DRUGIM DNIU REGAT (OSIEM WYŚCIGÓW)
Galerię zdjęć z drugiego dnia regat można znaleźć tutaj (zdjęcia z akwenu prezentujemy dzięki uprzejmości Edyty Matelskiej): MMPSKO – DZIEŃ 2
Jutro finałowy, trzeci dzień regat, na który zaplanowano trzy ostatnie wyścigi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*