Za nami pierwszy dzień regat. Regat wyjątkowych, bowiem w historii Dziwnowa nie było jeszcze zawodów żeglarskich z tak liczną grupą zawodników – łącznie było ich 310.

PMS_11

W planie na dzisiaj były cztery wyścigi, które udało się rozegrać bez żadnych przeszkód. Pogoda dopisała, a co najważniejsze – wiatr na akwenie sprzyjał rywalizacji.
Po dzisiejszym dniu można stwierdzić, iż bardzo mocną (i jednocześnie liczną) ekipą jest reprezentacja Niemiec, która razem z Polską i Szwecją zdominowały miejsca w pierwszej dwudziestce. Zawody, o czym wspominają też sędziowie, stoją na wysokim poziomie, a wśród młodych żeglarzy nie brakuje utytułowanych zawodników.

PMS_21

Jutro kolejne cztery wyścigi. Pogoda (wg. zapowiedzi) ma być wietrzna. Mamy jednak nadzieję, że podobnie jak dzisiaj, pozwoli na sprawne przeprowadzenie zawodów.
Wyniki po dzisiejszym dniu znajdują się w załączonym linku: Results by SailingNet
Galerię zdjęć z pierwszego dnia regat można znaleźć w załączonym linku (zdjęcia z akwenu prezentujemy dzięki uprzejmości SailingNet): Galeria 16.09.2016

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*