Za nami pierwszy dzień rywalizacji na akwenie. Wczorajsza  rejestracja, która była kontynuowana dzisiaj do 9.00 rano, zakończyła się zgłoszeniem 301 młodych żeglarzy. Poza sporą grupą zawodników z Polski, wśród startujących znaleźli się m.in. reprezentanci Niemiec, Danii, Czech, Rosji, Norwegii, Szwecji, Kostaryki.
Z zaplanowanych na dzisiaj czterech wyścigów, udało się rozegrać trzy. Warunki wietrzne, jak mówili trenerzy, były bardzo wymagające. Wiało solidnie (momentami do 25 węzłów) i pomimo pewnych problemów w pierwszej części dnia, o godzinie 13.00 zabrzmiał sygnał do pierwszego startu.

Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w klasie Optimist w Polsce i Europie. Od lat cieszy się dużym uznaniem i niesłabnącym prestiżem, ściągając na każdą ze swoich edycji liczne grono zawodników z kraju i zagranicy. Biorąc pod uwagę fakt, iż klasa Optimist jest najpopularniejszą na świecie klasą żeglarską, regatom rozgrywanym w tej klasie każdorazowo towarzyszy duże zainteresowanie mediów i środowisk żeglarskich.
Główną bazą regat jest ponownie Marina Dziwnów (Port Jachtowy położony przy ulicy Żeromskiego 30). To sprawdzony już w tego typu przedsięwzięciach obiekt. Tutaj znajdowało się centrum wydarzeń podczas Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial w roku 2014 czy Mistrzostw Świata w klasie Opitmist w roku 2015. Tutaj także od dwóch sezonów obywają się już Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO.

Wyniki po pierwszych trzech wyścigach zamieszczamy w poniższym linku (PDF):
Results by SailingNet_DAY1

Galerię zdjęć ilustrującą rywalizację na akwenie (autorstwa Marka Wilczka), można zobaczyć w poniższym linku:
MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA PSKO – DZIEŃ 1 (autor: Marek Wilczek)

W planie na jutro są cztery wyścigi.


Więcej informacji (wyniki oraz relacje z trasy) można znaleźć na oficjalnej stronie regat:
MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKIEGO STOWARZYSZENIA KLASY OPTIMIST

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*