OPTIMIST-EL.MŚ/ME 2020

Regaty o Puchar Dziwnowa (regaty klasy Optimist, będące kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz II eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy) zakończone. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami podsumowującymi każdy dzień zawodów. Pragniemy dodać, że rywalizacja była bardzo emocjonująca a różnice punktowe w czołówce były niewielkie. Czerwcowe regaty były też pierwszymi w Dziwnowie, które zostały przeprowadzone w specjalnym, sanitarnym trybie.

Podsumowanie pierwszego dnia regat (link): PUCHAR DZIWNOWA 2020 – DZIEŃ 1


Podsumowanie drugiego dnia regat (link): PUCHAR DZIWNOWA 2020 – DZIEŃ 2


Podsumowanie trzeciego, finałowego dnia regat (link): PUCHAR DZIWNOWA 2020 – DZIEŃ 3


Regaty w klasie Optimist o „Puchar Dziwnowa”, będące jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Świata i Europy, odbędą się na dziwnowskim akwenie w dniach 26-28.06.2020 roku. Dziwnowskie regaty (rozgrywane w minionych latach w maju lub na przełomie maja/czerwca) zwyczajowo były jedną z trzech eliminacji (finałową) do wyłonienia kadry na Mistrzostwa Świata i Europy.

W tym roku, z uwagi na wirusa SARS-CoV-2, większość światowych, dużych wydarzeń regatowych została odwołana, choć w niektórych przypadkach jest rozważane przeniesienie ich na koniec roku. Oznacza to, że regaty w Dziwnowie będą służyły wyłonieniu kadry, która w przypadku decyzji o organizacji mistrzostw, będzie mogła wziąć w nich udział. Wszystko jest uwarunkowane poziomem zachorowań i to ich ilość oraz analiza wymogów bezpieczeństwa, będą determinowały decyzje światowych i europejskich federacji.

Tymczasem, młodzi żeglarze zawitają do Dziwnowa, a rywalizacja – biorąc pod uwagę długi czas poza żeglarskimi akwenami – zapowiada się bardzo interesująco. Biuro regat zaczyna funkcjonowanie od czwartku 25 czerwca 2020 roku. Bazą zawodów będzie tradycyjnie, Port Jachtowy w Dziwnowie (ul. Żeromskiego 30).

Menu