Zapraszamy do obejrzenia filmu (filmów) i galerii zdjęć z otwarcia Mistrzostw Europy Juniorów w klasie ILCA4. Regaty zostaną rozegrane w dniach 18-25 czerwca 2022 roku na wodach Gminy Dziwnów (bazą regat jest Port Jachtowy w Dziwnowie). Przez 6 dni rywalizacji na wodzie (pierwsze dwa dni, tj. 18 i 19 czerwca są poświęcone na rejestrację oraz inspekcję sprzętu) zawodnicy mają do rozegrania łącznie 12 wyścigów. W zawodach udział weźmie 342 żeglarzy z 33 krajów (Azerbejdżan, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Indie, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Meksyk, Niderlandy, Norwegia, Polska, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone).

Oficjalna strona regat znajduje się w linku: 2022 EURILCA 4 YOUTH EUROPEAN CHAMPIONSHIPS & OPEN EUROPEAN TROPHY

Zawodnicy z krajów europejskich rywalizują o tytuł Mistrza Europy, zaś z innych kontynentów o zwycięstwo w ramach cyklu Open European Trophy. Dodatkowo, w regatach bierze udział drużyna wyłoniona w ramach programu 2022 Solidarity Programme’s Youth Sailing Team.

Filmowa zapowiedź regat znajduje się w linku poniżej.

Film z ceremonii otwarcia znajduje się poniżej.

Zadanie jest współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Autorem zdjęć jest Thom Touw z Niderlandów, filmów Łukasz Baliński (www.dzida.com). Pełna galeria z otwarcia wydarzenia znajduje się tutaj: MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW ILCA4