W dniu dzisiejszym (tj. w środę 18 sierpnia 2021 roku) zostały zakończone trwające od poniedziałku 16 sierpnia 2021 roku, regaty cyklu Europa Cup (w klasie Laser/Ilca), które kolejny już raz zostały rozegrane na dziwnowskich wodach. W zawodach wzięło udział łącznie 161 zawodniczek i zawodników z 11 krajów (Polska, Czechy, Dania, Niemcy, Litwa, Ukraina, Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Szwecja, Węgry).

Z zaplanowanych 8 wyścigów (trzech w poniedziałek i wtorek oraz dwóch w środę), udało się finalnie przeprowadzić tylko trzy, za co odpowiedzialna była pogoda, a konkretnie silny wiatr, który dotarł do Dziwnowa wraz z zapowiadanym załamaniem pogody. Poza poniedziałkiem (pierwszym dniem zawodów) warunki pogodowe były na tyle ciężkie, że jachty nie opuszczały portu zarówno we wtorek jak i środę.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze – tak tłumaczył swoją decyzję zespół sędziowski, ale wystarczyło spojrzeć cieśninę Dziwna i powstające na jej wodach fale, aby zdać sobie sprawę z tego, jak to wygląda ma morzu. Ostatecznie, podstawą do wyłonienia zwycięzców w poszczególnych kategoriach, były trzy poniedziałkowe wyścigi.

Najlepszymi w swoich klasach i kategoriach byli: Kuba Rodziewicz, Wojciech Klimaszewski, Oskar Madonich (Ukraina), Anna Munch (Dania), Laura Szulc, Natalia Burczyńska, Przemysław Machowski, Hubert Roszyk, Aleksandra Borucka, Jakub Rusiniak.

Gościem specjalnym zakończenia regat, był prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, pan Marcin Raubo. Odpowiedzialny za organizację regat – Jacek Klimecki, dziękował sponsorom i partnerom wydarzenia, zespołowi sędziowskiemu oraz służbom zabezpieczającym i przygotowującym regaty na lądzie i morzu.

Szczegółowe zestawienie wyników (opracowane przez zespół SailingNet) znajduje się w plikach (PDF). Partnerem regat cyklu Europa Cup było #Pomorze Zachodnie.

Galeria ilustrująca przebieg regat znajduje się w linku (autorem zdjęć jest SailingNet): EUROPA CUP – DZIWNÓW 16-18.08.2021

Europa Cup 2021 ilca7 results by SailingNet

Europa Cup 2021 ilca6 results by SailingNet

Europa Cup 2021 ilca4 results by SailingNet