Już jutro, tj. 26 maja (sobota) podobnie jak w latach minionych, przybędą do Dziwnowa tzw. szybkie łodzie motorowe, które w ramach projektu „Poker Run Germany 2018” kolejny już raz przemierzają szlak z Niemiec, poprzez Świnoujście, następnie Dziwnów, wodami Zalewu Kamieńskiego w kierunku Wolina, by późnym popołudniem wpłynąć na Zalew Szczeciński i zakończyć trasę w Ueckermünde.
W tym roku spodziewamy się wizyty 55 szybkich łodzi oraz 120 osób biorących udział w projekcie, wspieranych z nieba przez śmigłowiec. Co podkreślają organizatorzy – w tym roku zaprezentują się również nowe łodzie, do tej pory nie biorące udziału w Poker Run, co dla osób interesujących się tą tematyką, będzie godne uwagi.

Łodzie będzie można zobaczyć na terenie Przystani Sezonowej (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a) w godzinach 13.00-14.45. Ich przybycie na godzinę 13.00 jest uwarunkowane warunkami pogodowymi, dlatego informujemy, że czas ich pojawienia się może ulec pewnej zmianie. Mamy jednak nadzieję, że dotrą o czasie.
A jak wyglądają szybkie łodzie motorowe na wodzie, można zobaczyć na poniższym filmie: