Pierwszy dzień rywalizacji w Pucharze Dziwnowa (regatach klasy Optimist, będących kwalifikacjami do OOM oraz II eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy) za nami. Dzień, co należy podkreślić, bardzo udany, bowiem dzięki dobrym warunkom pogodowym, udało się rozegrać wszystkie zaplanowane na dzisiaj wyścigi. Aura – co zgodnie podkreślali wszyscy startujący – dopisała i choć zapowiedzi co do siły wiatru były dość umiarkowane, to na akwenie regat wiało już tak jak trzeba.

Przypomnijmy, w regatach bierze udział łącznie 109 zawodniczek i zawodników z Polski i Czech (reprezentujących 29 klubów żeglarskich). W planie jest rozegranie 11 wyścigów (cztery w piątek i sobotę oraz trzy w niedzielę). Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną, regaty są rozgrywane w specjalnym, sanitarnym trybie. Wszystkim startującym życzymy oczywiście powodzenia.

Po rozegraniu dzisiejszych (czterech) wyścigów na I miejscu uplasowali się: wśród dziewcząt – Paulina Rutkowska, wśród chłopców – Filip Nosol.

Szczegółowe zestawienie wyników (przygotowane przez SailingNet) jest dostępne w linku: PUCHAR DZIWNOWA WYNIKI RYWALIZACJI DZIEŃ 1

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z portu i akwenu, których autorem jest Marek Wilczek: PUCHAR DZIWNOWA FOTO 1