Rywalizacja w Pucharze Dziwnowa, czyli III eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy w klasie Optimist, zakończona. Stawką czterodniowych zmagań (rozgrywanych od 2 do 5 czerwca 2022 roku) było nie tylko zwycięstwo w regatach, ale też miejsce w kadrze narodowej na jedną z dwóch mistrzowskich imprez (Mistrzostwa Świata i Europy). Łącznie, na liście startowej pojawiło się 161 zawodniczek i zawodników, reprezentujących ponad 30 klubów oraz dwa kraje (Polska i Czechy). W planie zawodów było rozegranie 11 wyścigów (od czwartku do soboty po trzy wyścigi, w niedzielę dwa).

Prognozy dotyczące wiatru były początkowo dość obiecujące, co udowodnił już pierwszy dzień regat. Pierwsze trzy (czwartkowe) wyścigi zostały rozegrane bez żadnych problemów. Sytuacja uległa zmianie w piątek i na akwen udało się wyjść dopiero późnym popołudniem, co finalnie skończyło się rozegraniem tylko jednego wyścigu. W sobotę wiatr „wrócił”, co pozwoliło na rozegranie planowej liczby wyścigów, zaś w niedzielę powtórzyła się sytuacja z piątku. Sumarycznie, regaty zostały zakończone 8 rozegranymi wyścigami (z 11 planowanych).

Dziwnowska rywalizacja, obok walki o Puchar Dziwnowa, wyłoniła także kadrę na Mistrzostwa Świata i Europy. Podkreślenia wymaga fakt, że wysokie lokaty w minionych regatach, znaleźli się też reprezentanci Klubu Sportów Wodnych „Baltic” Dziwnów. Gratulujemy !!!

Najlepsza piątka w rywalizacji dziewcząt: 1 miejsce – Alicja Dampc (CHKŻ Chojnice); 2 miejsce – Alicja Tutkowska (YKP Gdynia); 3 miejsce – Emila Paszek (KS AZS AWFiS Gdańsk); 4 miejsce – Kaja Śledzińska (CHKŻ Chojnice); 5 miejsce – Zofia Brdulak (Sailing Legia Warszawa).

Najlepsza piątka w rywalizacji chłopców: 1 miejsce – Szymon Kolka (YKP Gdynia); 2 miejsce – Mikołaj Głąb (Nauticus Yacht Club Olsztyn); 3 miejsce – Jan Marjański (KZ AZS AWFiS Gdańsk); 4 miejsce – Stanisław Ługowski (Sailing Legia Warszawa); 5 miejsce – Bartosz Peczka (CHKŻ Chojnice).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa SailingNet – III ELIMINACJA DO MISTRZOSTW ŚWIATA I EUROPY DZIWNÓW 2022. Szczegółowe wyniki regat (opracowane przez SailingNet) oraz miejsca w poszczególnych wyścigach, można znaleźć w linku (plik PDF): Puchar Dziwnowa, Elim. OOM SailingNet

Poniżej kadra narodowa na Mistrzostwa Świata w Turcji.

Poniżej kadra narodowa na Mistrzostwa Europy w Danii.