Regaty o Puchar Dziwnowa (regaty klasy Optimist, będące kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz II eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy) zakończone. Biorąc pod uwagę wyniki z dwóch wcześniejszych dni, dzisiejszy, trzeci i zarazem finałowy dzień zawodów, zapowiadał się bardzo interesująco. Różnice punktowe w czołówce były bardzo niewielkie i o zwycięstwie mógł zadecydować dosłownie każdy z ostatnich wyścigów. Niestety, z uwagi na bardzo słaby wiatr, dzisiejsza rywalizacja została odwołana.

Zespół sędziowski dość długo zwlekał z tą decyzją, licząc na to, że uda się wyjść w morze choćby na jeden lub dwa wyścigi. Tymczasem siła wiatru, niewielka już od rana, sukcesywnie spadała z godziny na godzinę. Decyzja zatem mogła być tylko jedna – dzisiejsze wyścigi zostają odwołane. Tym samym wyniki po dwóch dniach zawodów stały oficjalną klasyfikacją końcową.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Ewa Lewandowska, wyprzedzając Paulinę Rutkowską, Natalię Kilar oraz Kaję Śledzińską i Maję Kwiek.

Wśród chłopców zwyciężył Filip Nosol, wyprzedzając Filipa Jarosiewicza i Jacka Kalinowskiego. Czwarte miejsce zajął Michał Jaroszek, piąty regaty zakończył Fabian Kocięda.

Szczegółowe wyniki klasyfikacji końcowej (opracowane przez SailingNet) znajdują się w linku: PUCHAR DZIWNOWA WYNIKI KLASYFIKACJA KOŃCOWA
Podsumowując regaty, Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak dziękował za przybycie, za dostosowanie się do wymogów sanitarnych oraz za sportową walkę. Prezydent PSKO – Artur Burdziej zwrócił uwagę na bardzo wyrównaną rywalizację w czołówce, a gość specjalny zawodów – Adam Krzesiński (Sekretarz Generalny PKOL) wyraził nadzieję, że z grona startujących w Dziwnowie, wyrosną przyszli żeglarscy olimpijczycy.