Od minionego czwartku dziwnowski akwen był areną, na której rozgrywano regaty o Puchar Dziwnowa, które były jednocześnie II eliminacją do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w klasie Optimist. W trwających cztery dni zawodach wzięło udział (łącznie) 157 zawodników z czterech krajów (Polska, Rosja, Czechy, Litwa), którzy – w założeniu – powinni wziąć udział w 12 wyścigach.
Niestety, z powodu niekorzystnej pogody (w czwartek i piątek), jachty nie wychodziły z portu, a faktyczna rywalizacja zaczęła się dopiero od soboty. Tego dnia rozegrano cztery wyścigi, natomiast w niedzielę trzy (w grupie srebrnej dwa).

Łącznie odbyło się zatem 7 wyścigów (aby zawody uznać za ważne, konieczne było rozegranie minimum trzech wyścigów), co pozwoliło na wyłonienie nie tylko zwycięzców regat, ale też kadry narodowej, która weźmie udział w tegorocznych mistrzostwach.
Zwycięzcami dziwnowskich regat są: Jeremi Szczukowski (wśród chłopców) i Paulina Rutkowska (wśród dziewcząt).

Końcowa klasyfikacja Pucharu Dziwnowa znajduje się w pliku (PDF): puchardziwnowa_wynikifinal2019

W kadrze narodowej (po kwalifikacjach przeprowadzonych w Pucku i Dziwnowie) na Mistrzostwa Świata znaleźli się: Patryk Chełkowski, Maciej Iliński, Antoni Lipiński, Oskar Ponto, Mateusz Gigielewicz.

Podczas Mistrzostw Europy reprezentować Polskę będą: Paulina Rutkowska, Ewa Lewandowska, Maja Kwiek, Jeremi Szczukowski, Jacek Kalinowski, Ignacy Oźminkowski, Filip Jarosiewicz.

Zwycięzcom regat gratulujemy, a nominowanym do kadry, życzymy sukcesów i miejsc na podium. Zdjęcia z akwenu regat, prezentujemy dzięki uprzejmości SailingNet.