Dzisiejszą rejestracją rozpoczęły się regaty o Puchar Dziwnowa (w klasie Optimist), które są równocześnie II eliminacją do Mistrzostw Świata i Europy. Stawką dziwnowskich regat, poza zwycięstwem w zawodach, jest uzyskanie nominacji do kadry narodowej i możliwość startu w Mistrzostwach Świata (będą się odbywały na karaibskiej wyspie Antiqua) oraz Mistrzostwach Europy (które zostaną rozegrane we Francji).

Zawody planowo potrwają do niedzieli (19 maja 2019 roku). Przez pierwsze dwa dni (czwartek i piątek) będą rozgrywane eliminacje, natomiast w sobotę i niedzielę rywalizacja będzie już prowadzona w grupach (złotej i srebrnej). Łącznie jest zaplanowanych 12 wyścigów. W dniu dzisiejszym młodzi żeglarze trenowali na wodach Zatoki Pomorskiej i cieśniny Dziwna. W czwartek (16 maja 2019 roku) pierwszy sygnał na akwenie jest zaplanowany na godzinę 10.55. Życzymy powodzenia :-).

Organizatorem regat jest Klub Sportów Wodnych „Baltic” Dziwnów przy współpracy z Gminą Dziwnów oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Kultury w Dziwnowie.

Zadanie jest współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego