W przyszłym tygodniu, tj. w długi weekend 30 maja – 3 czerwca (2018 roku), Dziwnów kolejny już raz, będzie gościł najlepszych żeglarzy klasy Optimist z Polski i zagranicy.
Rozgrywane w dniach 30.05-03.06.2018 roku regaty (Puchar Dziwnowa), będą jednocześnie III eliminacją (wcześniejsze miały miejsce w Pucku i Gdyni) do tegorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Holandii oraz Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane na Cyprze.
Dziwnowskie eliminacje będą tym samym ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do kadry, która niedługo później rozpoczyna cykl przygotowawczy do obu mistrzowskich imprez. Wszystko to powoduje, że swój przyjazd do Dziwnowa zapowiada blisko 150 młodych żeglarzy klasy Optimist, którzy wciąż są w grze o miejsca w reprezentacji. Do rywalizacji włączą się także goście z zagranicy, którzy są spodziewani z kilku europejskich krajów. W zespołach gości także toczą się zmagania o miejsca zapewniające wyjazd na mistrzowskie regaty. A to oznacza, że czekają nas ciekawe i emocjonujące zawody.

W planie jest rozegranie 15 wyścigów, przy czym pierwszym dniem regat jest już środa 30.05.2018 roku (zapisy). Rywalizacja na akwenie rozpoczyna się w czwartek 31 maja, kiedy są zaplanowane pierwsze wyścigi. Główną bazą regat będzie Port Jachtowy znajdujący się przy ulicy Żeromskiego 30 w Dziwnowie.
Akwen, na którym będą rywalizowali młodzi żeglarze, będzie tym samym, na którym trwały zmagania podczas organizowanych tu Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial (2014) i klasie Optimist (2015).
W  załączeniu Zawiadomienie o Regatach: Puchar-Dziwnowa-2018

Partnerem regat jest szwajcarska marka zegarków FESTINA