Pomimo pewnych trudności z wiatrem, regaty zostały rozpoczęte. Na starcie stanęło 12 załóg, które walczą nie tylko o zwycięstwo w dziwnowskiej odsłonie Polish Match Tour, ale też o dalsze kwalifikacje, dzięki którym uzyskają przepustkę na występ w serii podsumowującej cały cykl (a ta jest planowana w Sopocie).
Całość zapowiada się zatem bardzo emocjonująco i mamy nadzieję, że wiatr, który aktualnie jest bardzo zmienny (a którego trochę brakuje), pozwoli finalnie na pokaz prawdziwego żeglarskiego (i regatowego) kunsztu. Szczególnie, że formuła regat zakłada właśnie bezpośrednią rywalizację „jacht w jacht” i możliwość śledzenia żeglarskich zmagań w kilkunastominutowych wyścigach.

Dla przypomnienia – akwen regat jest umiejscowiony niedaleko Przystani Sezonowej (Wybrzeże Kościuszkowskie 2a), zaś obserwować rywalizację można bezpośrednio z nabrzeża przy przystani.

Na temat dziwnowskich regat wypowiedział się Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour – „Bardzo cieszymy się, że tak znakomite załogi przyjeżdżają na regaty Polish Match Tour, którego częścią jest Dziwnów Match Race. Potwierdza to, że nasz cykl cieszy się dużą popularnością, a zawodnicy z całego świata po prostu lubią przyjeżdżać na Pomorze Zachodnie. Również Międzynarodowa Federacja Żeglarska i organizacja World Match Racing Tour doceniają nasze starania, przyznając regatom w Dziwnowie status World Tour Event.”

Nad sprawnym przebiegiem regat czuwa 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Danii, Holandii, Niemiec, Finlandii i Polski. Regaty potrwają do niedzieli.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2015 cykl składa się z sześciu imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Dziwnowie. Po raz kolejny dwie imprezy Polish Match Tour w Szczecinie i Dziwnowie włączone zostały do World Match Racing Tour jako imprezy kwalifikacyjne. Ponadto we wrześniu po raz pierwszy w Polsce, w Świnoujściu rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu i jest to jedna z priorytetowych imprez Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.

Więcej o regatach Polish Match Race można znaleźć na stronie: http://www.polishmatch.pl
Informacje o aktualnych wynikach i tabelę ilustrującą rywalizację można znaleźć pod tym linkiem: http://www.polishmatch.pl/live
Całość można także śledzić na FB: https://www.facebook.com/PolishMatchTour

(Materiał opracowano na podstawie teksu otrzymanego z Polish Match Tour)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*