Już od najbliższego piątku w Dziwnowie kolejne spotkanie z żeglarzami. Tym razem będą to najmłodsi adepci regatowej rywalizacji, startujący w klasie Optimist.

Regaty Energa Sailing Cup – Puchar Dziwnowa (5-7.06.2015) to pierwsza edycja regat odbywających się na terenie Mariny Sezonowej przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 2a. Kolejny raz regatom tym (w skali kraju) towarzyszy program Energa Sailing Cup. Nowoczesny, dziwnowski port jachtowy oraz wymagający Zalew Kamieński spowodowały, iż miejsce to stało się idealnym do rozgrywania regat najwyżej rangi.

To tu w sierpniu 2015 roku odbędą się Mistrzostwa Świata w klasie Optimist. Również we wrześniu 2015 Rozegrane zostaną MM PSKO. Fakt organizacji M. Świata właśnie w Dziwnowie spowodował duże zainteresowanie uczestnictwem w regatach wielu reprezentacji z Europy i nie tylko. Przyznanie tej imprezie również rangi Eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy oraz Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży świadczy o dużym zaufaniu do ludzi którzy przygotowują i organizują regaty w tym miejscu.

Duże zainteresowanie ze strony władz Gminy w organizacje regat gwarantuje przeprowadzenie tej imprezy na najwyższym poziomie. Głównym organizatorem jest PSKO wraz z Gminą Dziwnów. Doświadczenie ludzi z pasją i zamiłowaniem do żeglarstwa to gwarancja dobrej dobrze przeprowadzonych regat na wodzie i udanej zabawy na lądzie. Dla uczestników wolnym czasie planowane są również zabawy i gry na lądzie .

W tym roku organizator pozyskał wielu nowych sponsorów krajowych i zagranicznych. Sponsorami regat są: Gmina Dziwnów, Energa, Magic Marine, Optiparts, Crewsaver, JSail, Pistacchio, PZŻ, ZOZŻ i inni.
(tekst i zdjęcie ze strony www.dziwnow.sailingnet.pl)
Więcej informacji na temat regat na stronie www.dziwnow.sailingnet.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*