W dniu wczorajszym zakończyły się trwające od piątku regaty „Mantra Cup”. Miniona edycja była już drugą odsłoną tej imprezy, która po raz pierwszy zastała rozegrana w czerwcu ubiegłego roku. Tym razem na stracie stanęło 12 jachtów (w edycji 2014 było ich osiem), które rywalizowały w dwóch głównych kategoriach: ORC International oraz ORC Club.

Początek regat był średnio udany, bowiem piątkowa pogoda nie pozwoliła na rozegranie planowanych wyścigów, za to w sobotę można już było „rozwinąć żagle” i rozpocząć rywalizację na dziwnowskim akwenie. Tym razem aura była niemal wymarzona i dzięki temu w sobotę jak i niedzielę nadrobiono piątkowe zaległości, rozgrywając wszystkie planowane wyścigi.

Zwycięzcami tegorocznej edycji Mantra Cup, zostali – w kategorii ORC International: Norbert Kiderys na jachcie KINGFISHER (POL 13996). Drugiej miejsce zajął Jacek Romanowski ( jacht BRYZA 33), zaś trzecie Henryk Kałuża (jacht HARRY).
W kategorii ORC Club pierwsze miejsce zajął Krzysztof Łobodziec na jachcie AQUARELA (TRI 103). Drugie miejsce zajął Andrzej Sokołowski (jacht ORSON), zaś trzecie Janusz Olszewski (jacht SENIORITA).
Kolejna edycja regat, za rok. Zapraszamy 🙂

Więcej informacji na temat regat Mantra Cup 2015 na stronie www.mantra-cup.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*