Regaty Wioślarskie 2018

Regaty zakończone. Podsumowanie całego wydarzenia znajduje się w poniższym linku:
XVIII REGATY ŁODZI MONOTYPOWYCH


Z dużą satysfakcją informujemy, iż XVIII REGATY WIOŚLARSKIE ŁODZI MONOTYPOWYCH odbędą się 01.05.2018 roku (wtorek) w Dziwnowie, na terenie Przystani Sezonowej (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a). Wszystkich zainteresowanych prosimy o uwzględnienie tego terminu i … do zobaczenia na starcie !!!

Organizatorem regat jest Stowarzyszenie Płetwonurków „Wydry” przy współudziale Gminy Dziwnów, Miejskiego Ośrodka Sortu i Kultury, Dowódcy Garnizonu Marynarki Wojennej w Dziwnowie, Stowarzyszenia Saperów Polskich, Związku Polskich Spadochroniarzy.
W założeniu regaty będą rozgrywane w godzinach 11.00-18.00, przy czym ich faktyczny czas trwania jest uzależniony ilością zgłoszonych osad.

PLAN REGAT:
11.00 Zbiórka uczestników na terenie Przystani Sezonowej (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a);
11.45 Powitania uczestników regat przez Burmistrza Dziwnowa;
12.00 Odprawa sterników osad;
12.15 Start pierwszego wyścigu.

Jak co roku, tak i tym razem do udziału zapraszamy osady złożone z 5 osób (czterech wioślarzy plus sternik). Zachęcamy do startu dorosłych i młodzież w wieku (minimum) gimnazjalnym. Rywalizacja będzie się odbywała na cieśninie Dziwna. Nie jest potrzebny własny sprzęt – wszystko, tj. łodzie i wiosła (włącznie z kapokami) oraz zabezpieczenie ratownicze zapewnia organizator.

W zależności od tego ile zgłosi się osad, rywalizacja będzie prowadzona w kilku kategoriach (m.in. z podziałem na płeć i wiek).

Regulamin regat znajduje się w załączniku (plik PDF):
REGULAMIN REGAT WIOŚLARSKICH ŁODZI MONOTYPOWYCH

Regaty łodzi monotypowych, to obok dobrze pojmowanej rywalizacji, także rodzinny piknik, na który zapraszamy całe rodziny. Uczestniczącym w wyścigach będzie potrzebny doping, dlatego już teraz zachęcamy do wsparcia swoich osad. Zgłoszenia do regat prosimy zgłaszać telefonicznie: Zbigniew Jeszka, tel. 603 848 334.