Regaty wioślarskie

Regaty zakończone. Podsumowanie rywalizacji oraz galeria zdjęć znajdują się w poniższym linku:
https://dziwnow4sailing.org/xvii-regaty-lodzi-monotypowych/


Z dużą satysfakcją informujemy, iż XVII REGATY WIOŚLARSKIE ŁODZI MONOTYPOWYCH odbędą się 30.04.2017 roku (niedziela) w Dziwnowie, na terenie Przystani Sezonowej (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a). Wszystkich zainteresowanych prosimy o uwzględnienie tego terminu i … do zobaczenia na starcie !!!

Jak co roku, tak i tym razem do udziału zapraszamy osady złożone z 5 osób (czterech wioślarzy plus sternik). Zachęcamy do startu dorosłych i młodzież w wieku (minimum) gimnazjalnym. Rywalizacja będzie się odbywała na cieśninie Dziwna. Nie jest potrzebny własny sprzęt – wszystko, tj. łodzie i wiosła (włącznie z kapokami) oraz zabezpieczenie ratownicze zapewnia organizator.
W zależności od tego ile zgłosi się osad, rywalizacja będzie prowadzona w kilku kategoriach (m.in. z podziałem na płeć i wiek).

Regaty łodzi monotypowych, to obok dobrze pojmowanej rywalizacji, także rodzinny piknik, na który zapraszamy całe rodziny. Uczestniczącym w wyścigach będzie potrzebny doping, dlatego już teraz zachęcamy do wsparcia swoich osad.

Zapisy do regat będą się odbywały na miejscu, tj. w namiocie regatowym (Biuro Regat) usytuowanym przy Przystani Sezonowej (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a) w dniu regat, tj. 30.04.2016 od godziny 10.00.

Start pierwszych wyścigów jest przewidziany na godzinę 12.15.
O godzinie 11.00 jest planowana zbiórka uczestników, o godzinie 11.45 wszystkich biorących udział w rywalizacji powita Burmistrz Dziwnowa. O godzinie 12.00 będzie miała miejsce odprawa sterników.
Swoje zgłoszenie można również anonsować przed regatami (u koordynatora regat, p. Zbigniewa Jeszki) pod numerem telefonu: (+48) 603 848 334.

Zabezpieczenie zawodów zapewnia Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa „SAR”, Policja Kamień Pomorski, WOPR i OSW Dziwna.

Organizatorem regat jest Stowarzyszenie Płetwonurków „WYDRY”. Współorganizatorzy:
– Gmina Dziwnów
– Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie,
– Dowódca Garnizonu Marynarki Wojennej w Dziwnowie,
– Stowarzyszenie Saperów Polskich,
– Związek Spadochroniarzy Polskich.


Regaty (edycja 2016) zakończone. Krótkie podsumowanie ich przebiegu można znaleźć w linku:
https://dziwnow4sailing.org/xvi-regaty-lodzi-monotypowych-zakonczone/

Uwaga – Ważna Informacja !!!

Planowane na 01.05.2016 XVI Regaty Wioślarskie Łodzi Monotypowych są przesunięte na 30.04.2016 roku (sobota). Za zmianę terminu przepraszamy, mając jednocześnie nadzieję, iż nie skomplikuje ona planów związanych z ewentualnym uczestnictwem.

DSC00780

Jak co roku, tak i tym razem do udziału zapraszamy osady złożone z 5 osób (czterech wioślarzy plus sternik). Zachęcamy do startu dorosłych i młodzież w wieku (minimum) gimnazjalnym. Rywalizacja będzie się odbywała na cieśninie Dziwna, konkretnie na docinku Ośrodek Sportów Wodnych – Most – Ośrodek Sportów Wodnych (co daje łącznie do pokonania dystans około 600 metrów).
Nie jest potrzebny własny sprzęt – wszystko, tj. łodzie i wiosła (włącznie z kapokami) oraz zabezpieczenie ratownicze zapewnia organizator.
W zależności od tego ile się zgłosi osad, rywalizacja będzie się odbywała w kilku kategoriach (m.in. płeć i wiek).

DSC00791

Regaty łodzi monotypowych, to obok dobrze pojmowanej rywalizacji, także rodzinny piknik, na który zapraszamy całe rodziny. Uczestniczącym w wyścigach będzie potrzebny doping, dlatego już teraz zachęcamy do wsparcia swoich osad.

RWŁM_Mapka_2016

Zapisy do regat będą się odbywały na miejscu, tj. w Ośrodku Sportów Wodnych (Dziwnów, ul . Słowackiego 15) w dniu regat, tj. 30.04.2016 od godziny 10.00 w Biurze Zawodów. Start pierwszych wyścigów jest przewidziany na godzinę 11.00.
Swoje zgłoszenie można również wysyłać na adres email: it@mosik.pl lub bezpośrednio u organizatora regat pod numerem telefonu: (+48) 603 848 334.

Pod tym numerem prosimy także zgłaszać chęć skorzystania z łodzi, jeszcze przed regatami (celem treningu, który jest możliwy każdego dnia po wcześniejszym uzgodnieniu i sprzyjających warunkach pogodowych).

Gościem honorowym XVI odsłony regat, będzie Wojewoda Zachodniopomorski – Piotr Jania.

Serdecznie zapraszamy 🙂