Dziwnowski Port Jachtowy (ul. Żeromskiego 30) czeka rozbudowa. W najbliższych planach jest wybudowanie hangaru, w którym będzie możliwe tzw. zimowanie jachtów oraz dodatkowo budynku gospodarczego, wyposażonego w dodatkowe prysznice, kuchnię oraz pralnię. Oprócz tego w obrębie całego kompleksu portowego powstanie dodatkowy parking.
Plany związane z podniesieniem funkcjonalności portu były przygotowywane już od dawna. Organizowany każdego roku cykl wydarzeń regatowych oraz coraz większe obłożnie portu jachtami turystycznymi wykazały, że tzw. wzmocnienie potencjału portu, jest bardzo potrzebne. Sprawą kluczową stało się w związku z tym wygospodarowanie odpowiednich środków, które pozwolą na uzupełnienie mariny w dodatkowe elementy.
Dzięki zabiegom Burmistrza Dziwnowa – Grzegorza Jóźwiaka, udało się pozyskać blisko 50% dofinansowanie związanych z doposażeniem portu środków. Podpisana w tym tygodniu umowa (w szczecińskim Urzędzie Marszałkowskim) zabezpiecza kwotę blisko miliona złotych, które razem z dofinansowaniem z budżetu gminy, pozwolą na rozpoczęcie koniecznych prac jeszcze w roku 2017.

Oznacza to, że w sezon 2018 roku, marina wejdzie już w nowej, dużo bardziej funkcjonalnej odsłonie. Na tym nie koniec, bowiem w dziedzinie tzw. wodnych inwestycji plany rozwoju Dziwnowa sięgają jeszcze dalej. Ale o tym napiszemy przy innej okazji :-).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*