Zakończenia nadszedł czas…

Dziś poznaliśmy najlepszego z najlepszych w klasie Laser Radial. Został nim Jonasz Stelmaszyk reprezentant Polski, pływający z numerem POL 205300. Podczas całych zawodów przewodził całej stawce i do samego końca utrzymał prowadzenie. Od dziś tytuł Mistrza Świata będzie należał do niego.

Po dwóch decydujących wyścigach finałowych przeprowadzonych tego dnia zawodnicy oficjalnie zakończyli rywalizację. Na estradzie mistrzostw odbyło się uroczyste zakończenie, rozdanie nagród i finałowy koncert.

Ceremonia zakończenia Mistrzostw była bardzo widowiskowym wydarzeniem. Rozpoczęło ją wprowadzenie flag państw z których pochodzą zawodnicy, wciągnięcie na maszty flag państw trójki najlepszych zawodników, którzy znaleźli się na podium oraz odśpiewanie hymnu kraju zwycięscy. Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

winners

Poza klasyfikacją sportową zawodnikom będącym na zawodach przyznano dodatkowe wyróżnienia. Tytuł najsympatyczniejszego żeglarza mistrzostw, najczęstszego bywalca biura regat otrzymał Mathieu de By z Holandii. Na miano najsympatyczniejszej ekipy na regatach zasłużyli zawodnicy z Holandii a za najambitniejszego żeglarza, który po raz pierwszy żeglował w takich warunkach uznano Jacques Osinski z Francji. Gratulujemy!