Z dużą przykrością chcemy poinformować, że zaplanowane na II połowę sierpnia bieżącego roku w Dziwnowie, Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial, zostały – po przeprowadzeniu bardzo szerokich konsultacji w światowej i krajowej federacji tej klasy – ODWOŁANE !!! Powodem tej decyzji, obok troski o bezpieczeństwo uczestników oraz zespołu organizacyjnego (w połączeniu z bardzo niepewnymi rokowaniami dotyczącymi najbliższych tygodni i miesięcy), są także względy organizacyjne.
Przygotowanie tak dużego i rozbudowanego wydarzenia, wymaga bardzo złożonego procesu przygotowawczego, który jest rozłożony na poszczególne etapy. Wirus SARS-CoV-2 w bardzo znacząco sposób zaburzył ten harmonogram. Decyzja, jakkolwiek trudna do zaakceptowania, mogła być zatem tylko jedna – wydarzenie, podobanie jak w wielu innych miejscach na świecie (gdzie również regatowe mistrzostwa zostały odwołane), należy wycofać z kalendarza. Chcemy jednocześnie dodać, że o choć tegoroczne mistrzostwa w Dziwnowie się nie odbędą, to czekają nas też inne, nie mniejsze wydarzenia (o podobnej randze) w latach przyszłych. Pierwsze z nich już w roku 2022 – Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie Laser 4.7.
Pozostaje nam zatem życzyć wszystkim żeglarzom i sympatykom żeglarstwa dużo zdrowia. Jesteśmy pewni, że wszystko wróci do normalności, a spotkanie na dziwnowskich wodach jest tylko kwestią czasu. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej :-).