Kolejny dzień, kolejne wyścigi i czekanie aż opadnie mgła. Warunki pogodowe zmusiły sędziów do odroczenia startu i dopiero po 13.00 Komisja Regatowa wypłynęła w morze. Trzeci wyścig rozpoczął się o 13.21 przy delikatnym północno- wschodnim wietrze i w pełnym słońcu. Zawodnicy wystartowali dopiero za trzecim razem zaliczając wcześniej dwa falstarty generalne. Wyścig trwał dokładnie godzinę.

Czwarty ruszył o 14.05. Konieczna była korekta trasy z powodu zmiennych warunków wietrznych. Po dwóch falstartach generalnych, które stały się tradycją w tych zawodach jako pierwszy na mecie był Jonasz Stelmaszyk POL205300. Podczas tego wyścigu wiatr przybierał na sile a fale na wysokości. Po tak wyczerpującym dniu dla zawodników i Komisji Regatowej tabela wyników prezentuje się następująco:

wynikiday2

Przed zawodnikami jeszcze 6 wyścigów, które ostatecznie wyłonią najlepszego z najlepszych i poznamy oficjalnego Mistrza Świata. Przed nami jeszcze wiele emocji i imponujących żeglarskich wrażeń. Relacja z trasy wyścigu na bieżąco na stronie regat

https://twitter.com/Dziwnow4sailing/